Lietuva – Rusijos bei Baltarusijos nacionalistų ir maištininkų rojus

Iš Rusijos pabėgęs nacionalistinių „Rusų maršų“ organizatorius, pats vadinantis save nacionalistu Jurijus Gorskis artimiausiu metu ketina prašyti politinio prieglobsčio Lietuvoje.

Praėjusią savaitę per Baltarusiją į Lietuvą atvykęs rusų opozicijos veikėjas teigia padarysiantis tai vasaros pabaigoje, nes šiuo metu tebeturi galiojančią vizą.

„Šiuo metu atvažiavau pagal Lietuvos vizą. Aš kol kas pasinaudosiu galimybe būti čia kaip turistas, nes man dar reikia pakeliauti po Europos Sąjungą su reikalais. Kai baigsiu tvarkyti savo neatidėliotinus reikalus ten, iš karto paprašysiu prieglobsčio Lietuvoje. Tai greičiausiai įvyks rugpjūčio viduryje arba rugpjūčio pabaigoje“, – pirmadienį pasakė J.Gorskis.

Jis į Lietuvą atvyko naktį iš šeštadienio į sekmadienį. Rusijos Federalinės saugumo tarnybos (FSB) pareigūnai Maskvoje rusą sulaikė praėjusį trečiadienį. J.Gorskis teigė, kad jis įtariamas viešu raginimu vykdyti ekstremistines veiklas. Jo organizuotose ir vadovaujamose nacionalistų eitynėse gegužę jis skandavo „Ukraina – Maidanas, Rusija – Maniežo aikštė, padangos, barikados, ugnis“ ir „17-11-5 revoliucija“. Anot J.Gorskio, Rusijos teisėsauga interpretavo šiuos šūkius kaip „raginimus šturmuoti Kremlių“, nors tai, jo teigimu, yra neteisinga interpretacija.

„Mano žodžiuose nebuvo jokio raginimo“, – pasakė besiteisinantis nacionalistas. Praėjus dviem dienoms nuo sulaikymo vietos teismas jam skyrė namų areštą. J.Gorskis pasakojo į Lietuvą atvykęs pagal iš anksto suplanuotą maršrutą, keisdamas automobilius.

„Sakyčiau, kad pabėgau iš nelaisvės. Aš niekur nebėgau, aš tiesiog nenoriu būti nelaisvėje“, – kalbėjo J.Gorskis. Aktyvistas teigė jau trejus metus važinėjantis į Lietuvą, kur turi žmonos vardu registruotą namą Palangoje. Jis liepą paskelbė įkuriantis naują visuomeninį judėjimą „Naujoji dešinioji alternatyva“, tačiau jo registruoti nežada, nes baiminasi dėl narių saugumo ir galimo persekiojimo.

„Tada planavau daryti tarptautinius padalinius. Todėl šią vasarą ir važinėsiu pas žmones Europos Sąjungos šalyse, kuriuos pažįstu“, – pareiškė J.Gorskis.

Anksčiau Baltijos šalys ir Lenkija nekartą buvo kaltinamos organizavusios Rusijos, Baltarusijos bei Ukrainos nacionalistų stovyklas bei „spalvotųjų revoliucijų“ aktyvistų seminarus savo teritorijoje. Kai kurių ekspertų manymu būtent čia buvo rengiami Ukrainos nacionalistai įvykdė valstybės perversmą (taip vadinamą „Maidaną“) Ukrainoje 2014-ais metais. Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka taip pat kaltino Lietuvą rengus „ginkluotą provokaciją“.

Atsižvelgiant į Lietuvos poziciją Rusijos opozicinių veikėjų atžvilgiu galima spelioti jog valstybė greičiausiai suteiks šiam veikėjui politinį prieglobstį, jis gi ne ukrainietis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s