Skandalas Lenkijoje: Voluinės tragedijos atminimo dienos išvakarėse išniekintas paminklas jos aukoms

Naktį iš liepos 10-tos į 11-tą Lenkijos Gdansko mieste išniekintas paminklas 1943-ais metais per Voluinės tragediją nužudytoms lenkų aukoms (tų tragiškų įvykių metu ukrainiečių nacionalistų buvo žiauriai nužudyta iki 100 tūkst. lenkų civilių). Ant paminklo buvo nupiešti keli nacių simboliai – “vilko kabės“ (stilizuotos svastikos), kurie buvo plačiai naudojami 20-tame amžiuje nacių kaip karinių vienetų simboliai bei naudojami dabar kaip atskirų Ukrainos nacionalistų ginkluotų padalinių (pvz. batalionas „Azov“).

Vandalizmo išpuolis įvyko tiesiog prieš atminties datą: liepos 11-tąją Lenkijoje yra minima Voluinės tragedijos aukų atminimo diena. Tąryt gėles prie paminklo planavo pakloti Ukrainos konsulas Gdanske Lev Zaharčišin bei miesto vice-meras Petr Kovalčik. Tačiau vietoj to jiems teko plauti paminklą nuo dažų. Nepaisant to prie šio paminklo tądien padėjo gelių tiek šie du veikėjai, tiek Lenkijos prezidentas Andrzei Duda ir Pamario vaivada Dariusz Drelich.

Ukrainos pusė savo oficialaus atstovo – L. Zaharčišino – lupomis kaip įprastai pastaruoju metu tokiais atvejais viskuo apkaltino „trečią pusę, kuriai naudinga kurstyti priešpriešą tarp lenkų bei ukrainiečių“, t.y. Rusiją.

Vietos policija įtaria jog išpuolį galėjo organizuoti Lenkijoje gyvenantys nacionalistinių pažiūrų ukrainiečiai. Teisėsaugos duomenimis jau suimti keli įtariamieji – Ukrainos piliečiai, tačiau ši informacija dėl žinomų priežasčių kol kas plačiai nekomentuojama.

Anksčiai šiais metais tas pats paminklas jau buvo išniekintas: birželio 7-tą dieną jis buvo apipiltas geltonais dažais. Lenkų policijos versija paminklo išniekinimas – svečių iš Ukrainos darbas. Prieš tai paminklo niekas nelietė nuo 2003 metu, bet dabar, kai Ukrainos nacionalistams atvėrė duris  į ES šalis – išniekintas. Ukrainos nacionalistų organizacijų nariai, kieno idėjiniai vadai yra S. Bandera ir R. Šuchevyč, turbūt negali ramiai žiūrėti į tokius paminklus. Tokie pirmieji nacionalistų iš Ukrainos bevizių kelionių režimo su Europa vaisiai ir turbūt tai yra tik pradžia…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s