Čekija kitąmet planuoja atsiųsti į Lietuvą apie 250 karių. Ar Lietuva su tuo sutinka?

Čekijos parlamentas šią savaitę nusprendė kitąmet dislokuoti Lietuvoje apie 250 karių, kurie prisijungs prie šalyje esančio tarptautinio sąjungininkų bataliono. Dar apie 40 šios šalies karių atvyks į Latviją, kur įsilies į Kanados vadovaujamą vienetą.

Čekų gynybos ministras Martin Stropnicky pasakė valstybės parlamentarams kad „šis veiksmas yra stiprus politinis ir praktinis pareiškimas apie solidarumą ir pasirengimą kolektyvinei gynybai“. Šalies Senatas sprendimą siųsti karius patvirtino 57 balsais iš 68 balsavime dalyvavusių parlamentarų. Žemieji Čekijos parlamento rūmai dėl to balsavo praėjusią savaitę.

Prie Vokietijos vadovaujamo NATO bataliono Lietuvoje prisijungs apie 250 Čekijos mechanizuotųjų pėstininkų. Apie tūkstantis sąjungininkų karių kiekvienoje Baltijos šalyje ir Lenkijoje buvo dislokuotas šiemet. NATO teigia, kad šie batalionai skirti atgrasyti Rusijai po jos veiksmų Ukrainoje ir Baltijos jūros regione.

Įdomu ar Lietuvos (ar Latvijos) vadovybė  iš anksto žinojo apie tokius Čekijos partnerių ketinimus? Ar ji sutinka su tuo arba jos to niekas neklausė? Ar tam reikia kokio nors specialaus Lietuvos valstybės leidimo ar bent jau bendro sprendimo (arba to jau nebereikia o Lietuva it taip sutinka su viskuo)? O jeigu rytoj sakykime Turkijos parlamentas priims panašų sprendimą ar Lietuva irgi priims jos karius išskėstomis rankomis? O kaip reaguos Lietuva jeigu Lenkijos Seimas rytoj balsuos už tai kad dislokuoti kažkur Vilniaus rajone du-tris šimtus savo karių?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s