Viktoras Orbanas įvardijo Europos migrazijos krizės ir islamizacijos kaltininkus

Europos Sąjungos lyderiai ir Vengrijoje gimęs žydų kilmės JAV pilietis George’as Sorosas siekia „naujos, maišytos, islamizuotos Europos“, šeštasdienį pareiškė prieš nekontroliujamą imigrantų priėmimą nusistatęs Vengrijos premjeras Viktoras Orbanas.

Per vizitą Rumunijoje V.Orbanas pasakė, kad Vengrijos pasistatytos pasienio tvoros, palaikomos kai kurių kitų Vidurio Europos valstybių, pavers niekais ES ir G.Soroso pastangas didinti musulmonų imigraciją į Europą. Vengrija nesutinka priimti migrantų, „galinčių pakeisti šalies kultūrinę tapatybę“, bet visada liks vieta, kur „Vakarų Europos krikščionys galės rasti saugumą“, teigė premjeras.

2018-ųjų balandį sieksiantis būti perrinktas ketvirtai kadencijai V.Orbanas sakė, kad Vengrijos opozicinės politinės jėgos turi mažai galimybių varžytis su jo vadovaujama partija.

„Per artėjančią kampaniją visų pirma turime susigrumti su išorinėmis jėgomis, – V.Orbanas sakė per kultūros festivalį Beile Tušnade. – Turime priešintis Soroso mafijos tinklui ir Briuselio biurokratams. Ir ateinančius devynis mėnesius kovosime su jų valdoma žiniasklaida.“

Neseniai Vengrija priėmė įstatymų, turinčių priversti užsidaryti arba persikelti kitur Budapešte veikiantį Vidurio Europos universitetą, 1991 metais įkurtą G.Soroso pastangomis. Taip pat buvo priimtos naujos taisyklės dėl nevyriausybinių organizacijų, bent dalį finansavimo gaunančių iš užsienio. Pasak kritikų, naujoji tvarka stigmatizuoja tokias grupes, o daugelis jų yra remiamos G.Soroso Atviros visuomenės fondo.

V.Orbanas pakartojo kaltinimus, kad G.Soroso fondo finansuojamos NVO nori susilpninti Vengrijos saugumą, gindamos prieglobsčio ieškotojus. Premjeras teigė, kad Vengrijai pavyko sustabdyti „migrantų invaziją“ spygliuotų vielų tvoromis prie savo sienų su Serbija ir Kroatija.

Vengrijoje neseniai pasibaigusi G. Soroso veiklą smerkiančių plakatų kampanija dėl esą antisemitiško tono buvo kritikuojama artimų milijarderiui kontroliuojamų žydų organizacijų.

Vengrijos valstybinės žiniasklaidos transliuotoje kalboje V.Orbanas pakartojo, kad ES lyderiai vis labiau kišasi į Bendrijos narių vidaus reikalus, pažeidžia jų teises ir stengiasi primesti savo taisykles, pavyzdžiui, susijusias su didėjančia imigracija, nors su jomis, anot premjero, nesutinka dauguma europiečių.

V.Orbanas taip pat pareiškė kad patirianti ES spaudimą Lenkija dėl pastangų įvykdyti teismų reformą, padarysiančią šalies Aukščiausiąjį Teismą priklausomą nuo politinės kontrolės, pakeitė Vengriją kaip ES „vyriausiojo inkvizitoriaus“ – Europos Komisijos pirmininko pavaduotojo Franso Timmermanso – taikinį.

 „Tiesa tokia, kad šiuo metu pagrindinis inkvizicijos taikinys ir nacionalinio valdymo, kurį siekiama silpninti, naikinti ir laužyti, pavyzdys yra Lenkija, – pabrėžė jis. – Vengrija naudos visas Europos Sąjungos teisines galimybes, kad parodytume solidarumą su lenkais.“

Paklaustas apie pasirinkimą tarp JAV prezidento Donaldo Trumpo ir Rusijos prezidento Vladimiro Putino, V.Orbanas atsakė anekdotu apie lenką, kurio prašoma pasirinkti Hitlerį arba Staliną. „Jis atsako, kad renkasi Marlene Dietrich, – juokdamasis sakė Vengrijos lyderis. – Tuo noriu pasakyti, kad neįmanoma pateikti gero atsakymo į blogą klausimą.“

V.Orbanas prieš metus vienas pirmųjų pasveikino D.Trumpą su pergale pernai metais vykusiuose prezidento rinkimuose, o V.Putinas per pastaruosius dvejus metus du kartus lankėsi Vengrijoje. Be kita ko, Budapeštas tariasi su Maskva dėl naujų rusiškų reaktorių statybos vienintelėje Vengrijos atominėje elektrinėje.

Anksčiau V. Orbanas sakė, kad jo šalies užsienio politikos „kelrodė žvaigždė“ bus „Vengrijos interesai“, o ne „Trumpo, Putino ar Merkel“ interesai. Premjeras teigė, kad Vengrija dėl mažo gimstamumo tapo „nykstančia rūšimi“, tad vyriausybė naudoja iš tarptautinių bendrovių surenkamus mokesčius socialinei politikai finansuoti, skatinant šeimas auginti daugiau vaikų.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s