Bevizio pasekmės: į Gruziją laiku negrįžo maždaug 3 tūkst. piliečių

Maždaug 3 tūkst. Gruzijos piliečių, pasinaudojusių beviziu režimu su Europos Sąjungos valstybėmis teise, nustatytu laiku į tėvynę negrįžo, pasakė Gruzijos vidaus reikalų viceministras Šalva Chuciišvilis.

„Iš 55 tūkst. Gruzijos piliečių maždaug 3 tūkst. nustatytu laiku negrįžo. Beje, tai nereiškia, kad šitie piliečiai vienareikšmiškai pažeidė bevizį režimą su Europos Sąjunga. Jie galėjo išvykti į tokias šalis kaip Ukraina, Turkija ir Baltarusija, su kuriomis Gruzija taip pat turi bevizį režimą. Gruzijos vidaus reikalų ministerija jau identifikavo šiuos piliečius“, – pirmadienį žurnalistams pasakė Š. Chuciišvilis.

Jis taip pat pranešė, kad, nepaisydami Gruzijos pasieniečių perspėjimų dėl tapatybės dokumentų problemų, 160 piliečių vis tiek išskrido į Europos šalis, bet iš Europos oro uostų po pasų kontrolės buvo sugrąžinti į tėvynę.

Bevizis režimas Europos Sąjungos Šengeno zonoje Gruzijai buvo įvestas kovo 28 dieną. Gruzijos piliečiai Šengeno zonos šalyse be vizos gali būti 90 dienų.

Toks pat režimas buvo įvestas Ukrainos piliečiams birželio 11-tą dieną. Turint omeny kad Gruzijos populiacija sudaro apie 3,7 mln. žmonių, o Ukrainos – 42,5 mln., norinčiųjų dirbti ES Ukrainiečių yra kur kas daugiau nei gruzinų, yra pagrindas spėlioti kad negrįžusių ukrainiečių skaičius bus ženkliai didesnis. Palauksime rugsėjo 12-osios.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s