Lenkijos prezidentas nutarė iš dalies vetuoti teismų reformą

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda pirmadienį paskelbė vetuosiantis du parlamento priimtus įstatymus, numatančius kontraversišką teismų reformą, išprovokavusią masinius protestus ir Europos Sąjungos grasinimus, kad Varšuvai gali būti taikomos sankcijos.

Formalus (bet ne faktiškas) valstybės vadovas nusprendė nepritarti praėjusią savaitę Seimo ir Senato priimtam teisės aktui, turėjusiam suteikti teisingumo ministrui teisę spręsti, kas iš dabartinio Aukščiausiojo Teismo narių toliau eis pareigas. Pagal dabar galiojančią tvarką, kandidatus į AT parenka nepriklausoma teisėjų kolegija. Prezidentas taip pat nusprendė atmesti anksčiau parlamento priimtą teisės aktą, numatantį, kad Nacionalinės teismų tarybos (KRS), turinčios užtikrinti teismų nepriklausomybę, narius nuo šiol rinks parlamentas, dabar kontroliuojamas konservatyvios partijos „Įstatymas ir teisingumas“ (PiS).

A. Duda yra glaudžiai susijęs su politine partija “Teisė ir teisingumas“, lyg buldozeriu stumiančia šią reformą. Europos Komisija perspėjo Lenkiją, kad nenutraukus tų reformų EK gali įšaldyti Varšuvos teises balsuoti ES Taryboje – aukščiausiame sprendimus priimančiame Bendrijos organe. Šio „branduolinio varianto“ 28 nares turinti ES dar niekada nėra inicijavusi.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s