Petro Porošenko atėmė Iš M. Saakašvilio Ukrainos pilietybę

Buvęs Gruzijos prezidentas ir Ukrainos Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis neteko Ukrainos pilietybės. Atitinkamą įsakymą pasirašė Ukrainos prezidentas Petro Porošenko.

Apie tai praneša Ukrainos migracijos departamentas. Užklausą dėl pilietybės atėmimo Generalinei prokuratūrai pateikė Aukščiausiosios Rados narys Andrejus Lozovas. Kaip priežastį migracijos tarnyba nurodė, kad prašyme suteikti pilietybę M. Saakašvilis nurodė neteisingus duomenis. Manoma, kad savo anketoje M. Saakašvilis nenurodė esąs ieškomas už padarytus nusikaltimus.

Gruzija buvo paskelbusi jo paiešką dar 2014-ais metais. Šiuo pagrindu ji daug kartų reikalavo iš Ukrainos perduoti jai M. Saakašvilį, tačiau Ukraina tą padaryti atsisakydavo. Ar ponas P. Porošenko priimdamas sprendimą suteikti M. Saakašviliui Ukrainos pilietybę nežinojo kad tas yra ieškomas? Ar jis sužinojo apie tai tik dabar? Akivaizdu, kad senai žinojo, bet priėmė JAV primestą „jauną ir perspektyvų reformatorių“.

Ukrainos pilietybę M. Saakašvilis gavo 2015 metų gegužės 30 dieną prezidento P. Porošenko atskiru įsakymu. Tą pačią dieną to paties prezidento įsakymu M. Saakašvilis buvo paskirtas Odesos srities gubernatoriumi. Tačiau geri abiejų politikų santykiai tęsėsi neilgai – pernai lapkritį p. Saakašvilis paskelbė apie atsistatydinimą.

„Realybė yra tokia, kad Odesos regione prezidentas asmeniškai remia du klanus, – kalbėjo tuomet M. Saakašvilis. – Odesos regionas yra perduodamas ne tik korumpuotiems žmonėms, bet ir Ukrainos priešams.“

Pats ponas Saakašvilis šios situacijos nekomentavo. Tačiau socialiniame tinkle „Facebook“ jis pasidalino žurnalisto ir Aukščiausios Rados deputato Mustafos Nayyemo įrašu, kuriame sakoma, kad toks Porošenkos žingsnis yra kvailas bei rodo prezidento silpnumą.

Pasikeitus valdžiai Gruzijoje, M. Saakašvilis yra praradęs ir šios šalies pilietybę. Dabar jis faktiškai neturi jokios pilietybės. Pats M. Saakašvilis šiuo metu yra JAV teritorijoje.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s