Maskvos atsakas: Rusija išveja iš šalies 755 JAV diplomatus

Rusijos valdžia priėmė sprendimą išsiųsti iš šalies 755 JAV ambasados Maskvoje darbuotojus. Apie tai sekmadienį pranešė pats Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas.

„Daugiau negu tūkstantis bendradarbių (JAV ambasados Maskvoje – red.) – diplomatų ir techninių darbuotojų dirbo ir iki šiol dirba Rusijoje. 755 turi nutraukti šią savo veiklą“, – interviu televizijai „Rossija-1“ pasakė V.Putinas. „Tai – jautru“, – pabrėžė jis.

Anot Rusijos lyderio, santykiai su JAV gali pagerėti, tačiau tai gali įvykti negreitai.

„Mes gana ilgai tikėjomės, laukėme, galbūt, (JAV ir Rusijos santykių – red.) pagerėjimo, puoselėjome tokią viltį, kad padėtis pasikeis. Tačiau, sprendžiant iš visko, jei jie ir pasikeis, tai įvyks negreitai. Aš manau, jog mes privalome parodyti, kad be atsako nieko nepaliksime“, – pasakė prezidentas V.Putinas.

Jo žodžiais, Rusija turi „didelį priemonių rinkinį“, kuriomis ji galėtų atsakyti Jungtinėms Valstijoms už sankcijų sugriežtinimą. Atsakydamas į klausimą, kodėl Rusija nesiima jų dabar, V.Putinas pareiškė: „Todėl, kad amerikiečių pusė ryžosi nieko neišprovokuotam, o tai yra labai svarbu, žingsniui bloginti Rusijos ir JAV santykius. (…) Ryžosi neteisėtiems ribojimams, poveikiui kitoms šalims, įskaitant ir savo sąjungininkams, kurie yra suinteresuoti išsaugoti ir plėtoti santykius su Rusija“.

„Mes neabejotinai turime ką pasakyti ir apriboti tokias mūsų bendros veiklos sritis, kurios yra jautrios amerikiečiams. Tačiau aš manau, kad to daryti nereikia“, – kalbėjo V.Putinas.

Apart JAV diplomatinės atstovybės darbuotojų skaičiaus mažinimo Rusija atėmė iš JAV ambasados Maskvoje teisę naudotis sandėliu bei užmiesčio vasarnamiu esančiu Maskvos srityje.

Nepaisant to, kad besilaikydama abipusiškumo principo Rusija ėmėsi tokių pat priemonių kokių prieš tai ėmėsi JAV Rusijos ambasados Vašingtone atžvilgiu tokie Rusijos žingsniai smarkiai supykdė JAV pusę. Amerikiečiai jau anonsavo kad konsulinių darbuotojų skaičiaus sumažinimas gali pailginti vizų Rusijos piliečiams apiforminimo terminą. Savo ruožtu Rusijos pusė pažadėjo besiimsianti tokiu atveju simetrinių priemonių.

Kaip buvo pranešta anksčiau, JAV Kongreso nariai išsprendė nesutarimus dėl sankcijų įstatymo, numatančio finansines bausmes Rusijai, ir planuoja įvesti jas artimiausiu metu. Dėl šių JAV veiksmu sukilo Rusijos bei ES lyderiai, o Dalia Grybauskaitė ir Linas Linkevičius pasisakė už naujas sanksijas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s