Donaldas Trumpas apie sankcijas Rusijai: dėkokite Kongresui

JAV prezidentas Donaldas Trumpas ketvirtadienį pareiškė, kad Vašingtono ir Maskvos santykiai nukrito iki visų laikų žemiausio „labai pavojingo“ lygio, jam pasirašius Kongreso priimtą sankcijų Rusijai įstatymą.

„Mūsų santykiai su Rusija yra visų laikų žemiausiame ir labai pavojingame lygyje“, – parašė jis tviteryje.

„Dėkokite Kongresui – tiems patiems žmonėms, kurie net nesugebėjo priimti mums „HCare!“ (įstatymo)“, – pridūrė jis, turėdamas omenyje savo pralaimėjimą Senate, nepritarusiame D.Trumpo planuotai sveikatos apsaugos reformai.

Trumpas pratrūko kitą dieną po to kai nenoromis pasirašė sankcijų įstatymą, kurį priėmė Kongresas, sakydamas, kad jame „daug trūkumų“ ir teigdamas, kad kai kurios jo nuostatos prieštarauja konstitucijai.

Įstatymas, į kurį įtrauktos ir priemonės prieš Šiaurės Korėją ir Iraną bei Rusijos energetikos sektorių, suteikia Vašingtonui galimybę sankcijomis bausti bendroves, prisidedančias prie rusų dujotiekių vystymo, ir nustatyti tam tikrų draudimų kai kuriems rusiškų ginklų eksportuotojams. Įstatymų paketas taip pat apriboja Trumpo galimybes atšaukti sankcijas, o tai rodo, kad Kongresas prisiima visa politinę atsakomybę už priimamus sprendimus užsienio politikos sferoje nepaisant to kad ji pagal JAV Konstituciją yra JAV prerogatyva.

Maskva dėl sankcijų įtūžo, – Rusijos premjeras Dimitrijus Medvedevas pasakė, kad jos panašios į „tikrą ekonominį karą“ ir kad jos parodo D.Trumpo „visišką silpnumą … pačiu gėdingiausiu būdu“. Trumpo prezidentavimas apgaubtas įtarimų, kad jo komanda esą slaptai dirbo su Maskva per pernykščius JAV prezidento rinkimų kampaniją; per juos D.Trumpas nugalėjo Hillary Clinton.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s