Lenkijos ministras Radoslavas Sikorskis: “Noriu paauklėti sukčius lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos!”

Mūsų skaitytojas jau priprato kad mus sistemiškai stebina Lenkijos užsienio reikalų ministrai. Anksčiau tai buvo šiuometinis kaimynės užsienio reikalų ministras Witoldas Waszczykowskis. Dabar gi tai padarė jo pirmtakas Radoslavas Sikorskis (Radosław Sikorski).

Lenkijos vadovybė iki 2010 metų aviakatastrofos prie Smolensko rimtai svarstė galimybę parduoti Rusijai naftos koncerno „Orlen“ valdomą naftos perdirbimo gamyklą Mažeikiuose. Vėliau, tariantis dėl galimo jos uždarymo, tuometinis Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis ragino „Orlen“ vadovą Jaceką Kravecą (Jacek Krawiec) „paauklėti sukčius lietuvius“. Pokalbis, kuriame minima Lietuva, įrašytas restorane „Sowa ir Przyjacielie“ („Pelėda ir bičiuliai“) 2014-ųjų vasarį. Tai atskleidžia portalo tvp.info paviešintas slapta įrašyto pokalbio fragmentas.

„Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“, – susitikimo metu kalbėjo R.Sikorskis.

Štai yra šio pokalbio išklotinė lietuvių kalba:

JACEK KRAWIEC: Šiandien skaičiau tokį pranešimą, kad toje Lietuvoje – viena didelė apgavystė.

RADOSŁAW SIKORSKI: Juk jie piktadariai, sukčiai!

JACEK KRAWIEC: Galvoju… Buvau šiandien Finansų (ministerijoje) – ką ten būtų galima padaryti, kad juos pamokytume.

RADOSŁAW SIKORSKI: Na, o tos privalomosios atsargos?

JACEK KRAWIEC: Tai irgi mums neparanku, nes galimybė laikyti užsienyje – tai nukreipta prieš mus. Deja, viskas, ką jie ten daro, yra prieš mus.

RADOSŁAW SIKORSKI: Kažkokie žalieji sertifikatai, taip?

JACEK KRAWIEC: Ten visko yra…

RADOSŁAW SIKORSKI: Kalės vaikai…

JACEK KRAWIEC: …kiekvienas sprendimas, ir dar tas Zagwolski (?), tas iš lenkų mažumos, tas ministras – jis yra ant prezidentės pavadėlio ir vaikšto kaip…

RADOSŁAW SIKORSKI: Jis yra [Czesława] Okinczyco, to lenko, žmogus…

JACEK KRAWIEC: Žinau, žinau tą Okinczycą.

RADOSŁAW SIKORSKI: Taigi, viską žinai.

JACEK KRAWIEC: Taip, taip…

RADOSŁAW SIKORSKI: Galiu juos paspausti, nes juk mes finansuojam, tam tikra [prasme], žinai. Galim pūstelėti. Žinai, lenkų partija valdo [koalicijoje], bet kenkia mums, lenkų firmai.

JACEK KRAWIEC: Akivaizdu.

RADOSŁAW SIKORSKI: Siūlau tokį reikalą. Noriu paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos.

JACEK KRAWIEC: Šito niekas nenori pirkti.

*******************

RADOSŁAW SIKORSKI: Turi apskaičiuoti, ar tai labiau paveiks tave, ar juos. Jeigu juos paveiks kur kas labiau, tai … supranti? Boikotas, kaip rusai pasielgė su ukrainiečiais – juk tai jiems irgi kainavo.

JACEK KRAWIEC: Dar aptarinėjau tą variantą, kurio kažkada nepirkau, – kaip sakei man anąsyk. Su Kulczyku pagrindiniame vaidmenyje.

RADOSŁAW SIKORSKI: Žinau, kad jie atliko tyrimą ir labai savimi pasitiki, nes iš to tyrimo paaiškėjo, kad Europoje kelios tokios perdirbimo įmonės uždaromos ir kad tau neapsimokėtų. Jie taip tvirtina – tokį padarė tyrimą. Bet žinai, patikrink.

JACEK KRAWIEC: Nepakenktų, kad jis pasakytų. Matysiuosi su juo ateinančią savaitę, tai pasakysiu…

RADOSŁAW SIKORSKI: Tai bent būtų šūvis. Lenkijai tai būtų jėga… Jeigu galėtum [kažką šiuo klausimu] nuveikti, aišku, patirtum nuostolių, bet tai juos, rupūže, pagaliau pamokytų.

*******************

RADOSŁAW SIKORSKI: Jie yra pasipūtėliai. Žinai, jie yra tokia maža valstybėlė, o jų pranašumas prieš mus – kad jis rūpinasi tik tuo, kur turi savų interesų. Na, o čia turi interesų ir yra šis tyrimas.

JACEK KRAWIEC: Na, taip… Na, ką, neužsiimi tuo?

RADOSŁAW SIKORSKI: Žinai, grasinimus tegul jie pasilieka sau – dar reikia sugebėti juos įgyvendinti.

JACEK KRAWIEC: Taip… Ne, čia tęsinio nebus, nes su juo jau kalbėjausi šia tema, ir jis sakė, kad nėra prasmės.

RADOSŁAW SIKORSKI: Nebent norėtum pradėti kokius nors veiksmus…

JACEK KRAWIEC: Veiksmų nepradėsi, kol man neatsilieps… Yra vienas pirkėjas Mažeikiams. [Igoris] Sečinas, buvęs Rusijos premjero pavaduotojas – jis norėjo tuos Mažeikius nupirkti, bet tuomet buvo Smolenskas, derybas metams sustabdė, o atnaujinus derybas jie jau buvo nupirkę perdirbimo įmones Vokietijoje ir Italijoje, todėl į Mažeikius jiems nusispjauti. Dabar, kai jis dirba „Rosneft“ – atrodo, jau pusantrų metų – šitos temos jis nekėlė. Atrodo, kad tai visiškai jo nedomina. Tariuosi su juo kovą [susitikti] Maskvoje. Norėjo, kad į Sočį atvažiuočiau, bet man nesinorėjo per daug į tai veltis. Galiu dar kartą pasidomėti, bet tai truputį būtų toks pareiškimas – rupūže, padėkit man. Na, bet paklausiu, ar jis norėtų…

RADOSŁAW SIKORSKI: O jeigu jį įleistų kaip mažumos [akcijų valdytoją]?

JACEK KRAWIEC: Jie visada kalbėjo, kad [nori valdyti akcijų] daugumą, tiesa? Tuomet atblokuotų vamzdį. Tai dar iš senų pokalbių, nes dabar žinai – man atrodo, jie jų tai visiškai nebedomina. Jie vėl Baltijos jūros baseine padidino vienos perdirbimo įmonės pajėgumus 5 mln. tonų. Jiems nusispjauti, jie papjaus Mažeikius.

RADOSŁAW SIKORSKI: Taigi, genialus didžiojo prezidento Lecho Kaczynskio sprendimas.

JACEK KRAWIEC: Na taip, tik aš, kai jau buvau „Orlene“, o jis dar buvo gyvas, sakiau, kad tai yra klaida, ir apskritai…

RADOSŁAW SIKORSKI: Bet trys balsai Europos [Sąjungos] Taryboje, ir matom, kaip Lietuva, rupūže, mus palaiko – ir laimėje, ir nelaimėje. Jie tokie kvaili žmonės. Ir tiesa tokia, kad mes kišome didelius pinigus, kuriuos jie laiko kaip užstatą.

JACEK KRAWIEC: Žinoma.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s