Linas Linkevičius: nutekintas R.Sikorskio pokalbis – įspėjimas lenkams žvelgti į dvišalius santykius realiau

Paskelbti slapta įrašyti buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro pokalbių fragmentai, kuriuose menkinama Lietuva, yra įspėjimas kitiems Lenkijos politikams žvelgti į dvišalius santykius realiau, sako Lietuvos diplomatijos vadovas Linas Linkevičius.

Interviu Žinių radijui vertindamas buvusio Lenkijos užsienio reikalų ministro Radoslawo Sikorskio pasisakymus, L.Linkevičius sako pagal tuometinį bendravimą su kai kuriais lenkų politikais galintis daryti prielaidą, jog privačiame pokalbyje išsakytos mintys „nėra toli nuo tikrovės“.

„Tai įspėjimas ir kitiems, kad reikėtų žvelgti į situaciją realiau. Matyt, galbūt tai šiek tiek sudrausmins ir mąstymą, ir veikimą tų žmonių – manau, tame yra tam tikra prasmė, matau ir pozityvų galimą poveikį mūsų (santykių – red.) raidai“, – sakė L.Linkevičius.

Antrą kadenciją ministerijai vadovaujantis valdininkas teigia, kad tuomet bendraujant su kai kuriais Lenkijos politikais „jautėsi dvigubas dugnas ir nenuoširdumas“ ir siekis ne spręsti problemas, o ieškoti neigiamų dalykų.

„Manyčiau kad tokie nutekinimai yra labai rimtas įspėjimas tiems, kurie įsivaizduoja, kad santykiai tarp valstybių turi būti grindžiami valstybių dydžiu, kaip šiuo atveju, ir kad reikia paisyti tų interesų, kurie turi jėgos. Liūdnas pats faktas, kad tuometinė valdžia, kai kurie jos atstovai – tikrai nenorėčiau apibendrinti – žvelgė į Lietuvą tikrai nenuoširdžiai ir tie santykiai, kuriuos mes sudėtingai plėtojame, jie vis tiek eina į priekį, bet nevyksta dėl tokių politikų“, – sakė ministras.

Anksčiau buvo pranešama, kad buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis norėjo „paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“.

Tokia Lietuvos URM pernelyg rami ir net pasyvi reakcija rodo Lietuvos valdžios silpnumą prieš Lenkiją ir apskritai Rytų Europos ir Baltijos jūros regione. Faktiškai Lietuva net savame regione neturi nuoseklių ir besąlygiškų sąjungininkų. Galima tik spėlioti kiek diplomatinių notų ir protestų gautų Baltarusijos ar Rusijos ambasada jeigu tą patį pasakyti jų tokio pat aukšto rango valstybės veikėjai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s