Kritikuoji Lietuvą – KGB agentas!

Lietuva atgavo nepriklausomybę 1990-asiais. Nuo to laiko mūsų šalis neteko ketvirtadalio žmonių populiacijos. Nepaisant daugumos Lietuvos piliečių nuomonės reikalaujant ES buvo uždaryta  sovietmečiu pastatyta Ignalinos branduolinė jėgainė. Įvyko daug kitų neigiamų dalykų. Pavyzdžiui ženkliai nukrito aviacijos sporto lygmuo. Tai yra faktai.

Vieną iš neigiamų faktų išdrįso viešai paskelbti garsiausias Tarybų Sąjungos ir Lietuvos lakūnas, daugkartinis Pasaulio ir Europos čempionas baigęs Leningrado civilinės aviacijos akademiją Jurgis Kairys (reikia pažymėti jog tiesą sakant jis ir anksčiau nevyniojo žodžių į vatą ir viešai sakė nesantis patriotas-idiotas).

Kaip bebūtų iš karto po šių pasisakymų prieš jį buvo organizuota purvina informacinė kampanija. Daugelis Lietuvos žiniasklaidos priemonių (Lietuvos Žinios, Diena.lt ir kitos) ėmė platinti informaciją apie kažkokį agentą „Medvegalį“, kuris esą šnipinėjo Didžiąją Britaniją Tarybų Sąjungos naudai. Paliksime nuošaly klausimą ar ši veikla buvo morališka ir panagrinėsime kitą aspektą.

Bandykime truputį pasampratauti ir užduokime sau kelis klausimus:

Ar kai kurie išvykstantys į užsienį piliečiai bendradarbiavo su TSRS žvalgybos institucijomis (KGB Pirmosios Vyriausiosios Valdybos Žvalgybos iš teritorijos (ant antspaudo dokumento viršuje parašyta – “RT“ t.y. razvedka s teritorii – žvalgyba iš teritorijos)? Tikrai taip. Nėra paslaptis jog taip dirba visų valstybių žvalgybos, tame tarpe ir Lietuvos žvalgyba – Antrasis Operatyvinių Tarnybų Departamentas bei Valstybės Saugumo Departamentas.

Ar visi išvykstantys iš TSRS piliečiai buvo užverbuoti? Vargu ar, nes kitaip mes turėtumėme pripažinti kad TSRS pilietė Dalia Grybauskaitė 1986-1987-ais metais vykusi kaip grupės vadovė (!) į Lenkiją, Vokietijos Demokratinę Respubliką, Čekoslovakiją ir Vengriją irgi buvo KGB agentė kadangi grupės vadovė pagal pareigybę akylai prižiūrėjo jai patikėtus sovietinius keliautojus o sugrįžusi rašė ataskaitas KGB apie jų elgesį užsienyje. Kažkodėl mes nematome Ritos Miliūtės įrašų „Facebook“ su kaltinimais Jos Ekscelencijai.

Ar Ritos Miliūtės viešai paskelbti dokumentai liudija kad Jurgis Kairys buvo KGB agentu? Tikrai ne, jie įrodo tiktai tą kad buvo kažkoks KGB agentas „Medvegalis“, kuris buvo lakūnu. Ar juo galėjo būti J. Kairys?  Taip. Ar juo galėjo būti koks nors kitas žmogus? Irgi taip.

Sovietmečiu Jurgis Kairys dalyvavo daugelyje Europos bei Pasaulio akrobatinio skraidymo čempionatų. Tačiau reikia atkreipti dėmesį dar į vieną dalyką: ant ponios Miliūtės pateiktų dokumentų stovi metai – 1986-tieji, bet anot atvirų duomenų iš Wikipedijos ponas Kairys dalyvavo tarptautinėse čempionatuose 1987-ais, 1988-ais i.t.t. metais. Apie 1986-ius ten nėra ne žodžio. Gal tai todėl kad tuomet tarptautinėse varžybose jis dar nedalyvavo?

Išlieka tiktai vienas momentas – Lietuvos kritika. Tiksliau ne pačios Lietuvos bet jos politikų ir valdininkų kritika. Ar galima kritikuoti valstybę ir jos valdininkus? Demokratinėse valstybėse – taip. Bet mūsų prezidentė laikosi kitokios nuomonės. Ne be reikalo ji yra viešai įspėjusi: „Nepamirškite: nuo valdžios kritikos iki valstybės griovimo gali būti tik vienas žingsnis.”

Štai ir išeina kad šlovinantis mūsų šalį užsienyje vienas geriausių Lietuvos bei pasaulio lakūnų, aviacijos konstruktorius, akrobatinio skraidymo meistras, daugkartinis Europos ir pasaulio akrobatinio skraidymo čempionas, daugkartinis pasaulio čempionatų prizininkas, nugalėtojas, laimėjęs daugiausiai FAI Pasaulio Taurės (Grand Prix) varžybų, pripažintas geriausiu akrobatinio skraidymo be apribojimų meistru pasaulyje 1996–2006 m. Jurgis Kairys kuris išdrįso atvirai pasakyti tą ką jis mano apie situaciją Lietuvoje – liaudies priešas bei KGB agentas, apie kurį gali skleisti šmeižtą vidutiniška žurnalistė-patriotė.

Tai labai primena blogiausius sovietinius klišius: kritikuoji valdžią – griauni valstybę, kritikuoji valdininkus – esi liaudies priešas. Deja tai nenuostabu kai visi konservatorių lyderiai – neprisipažinę KGB-istai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s