Lietuvių vaikai propagandinėse stovyklose Rusijoje – labai blogai, o Lenkijoje – nieko tokio

Plungės vaikų apsilankymas Rusijoje sukėlė didėlį šurmulį šalyje, dėl ko net pačiam savivaldybės merui Audriui Klišoniui teko viešai atsiprašinėti. Esą šio vizito programoje buvo iš anksto nenumatytų „propagandinių renginių“. Atskiri konservatoriai viešai pakomentavo šią situaciją naudodami sovietinius propagandinius klišius (Lietuvos pseudopatriotai ir patriotistai niekuo nesiskiria nuo Tarybų Sąjungos pseudopatriotų ir patriotistų!). Į situaciją net įsikišo Valstybės Saugumo Departamentas esą pamatęs joje grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Tačiau kai kurių vaikų tėvai nematė čia nieko tokio.

Paraleliai pastarosiomis dienomis smarkiai pašlijo Lietuvos santykiai su Lenkija.

„Kas čia bendro?!“ – galite paklausti Jūs, gerbiamas skaitytojau. O tas kad liepos pabaigoje – rugpjūčio pradžioje keliasdešimt lietuvių vaikų iš Vilniaus rajono lankėsi stovykloje Lenkijoje, Rybakų miestelyje (prieš tai joje gyveno pabėgėliai iš Ukrainos). Vaikų poilsį iš dalies apmokėjo Lenkijos Senatas. Stovyklos programa numatė lietuvių vaikų integracijos į lenkų visuomenę priemones: bendrus su lenkų vaikais patriotinius renginius  (Lenkijos istorijos paskaitos, apsilankymai istorinėse vietose, gelių ir vainikų padėjimas prie Armijos Krajovos veikėjų paminklų, kiti užsiėmimai), susitikimus su Lenkijos valstybės aukščiausių institucijų vadovais (įvyko susitikimas su Lenkijos Senato maršalka Stanislovu Korčevskiu), Lenkijos aukštųjų mokyklų prezentacijas. Šių prezentacijų metu lenkų atstovai aktyviai kvietė lietuvių vaikus baigus vidurines mokyklas tęsti mokslą ir karjerą Lenkijoje, o ne Lietuvoje. Viena iš patriotinių istorinių paskaitų buvo skirta operacijai „Ostra Brama“ („Aušros vartai“), kurios metu 1944-aisiais bendra Armijos Krajovos ir Tarybų Sąjungos Raudonosios Armijos kariuomenė užėmė (išvadavo? okupavo?) Vilnių.

Valdžios kontroliuojama Lietuvos meinstrimo žiniasklaida vargu ar parašys apie šią vaikų išvyką, net jeigu aukščiausi Lenkijos valdžios atstovai ir toliau žemins mūsų šalį. Valstybės Saugumo Departamentas nematydamas tame jokios grėsmės Lietuvos saugumui nubus apsižioplinęs tiktai tuomet kai lietuvių vaikai pamatę Aušros Vartus savo lenkiškuose pasuose pavadins juos Lenkijos symboliu „Ostra Brama“, o mūsų sostinę – Wilno? Tiktai kad nebūtų per vėlu…

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s