Pasaulio žandaras: JAV reikalauja atkurti demokratiją Venesueloje ir grasina kariniu įsikišimu

JAV prezidentas Donaldas Trumpas pareiškė sutiksiąs kalbėtis su Venesuelos lyderiu tik tada, kai „toje šalyje bus atkurta demokratija“, pranešė penktadienį vakare Baltieji rūmai. Venesuelos prezidentas Nicolas Maduro yra smarkiai kritikuojamas vakarų dėl naujos visagalės asamblėjos įsteigimo – ši asamblėja yra viršesnė už Venesuelos Kongresą.

„Jungtinės Valstijos yra kartu su Venesuelos žmonėmis tebesitęsiančių Maduro režimo represijų akivaizdoje, – sakoma Baltųjų rūmų pareiškime. – Prezidentas Trumpas mielai pasikalbės su Venesuelos lyderiu, kai tik demokratija toje šalyje bus atkurta“. Kas yra toji demokratija „demokratiškai“ spręs pačios JAV. Štai Venesueloje nėra demokratijos o Saudo Arabijoje atseit yra.

D.Trumpas netgi svarsto karinio JAV įsikišimo Venesueloje galimybę.

„Mes turime daug variantų Veneseulai, taip pat ir galimą karinį variantą, jei prireiktų, – sakė jis žurnalistams Naujajame Džersyje. – Mes turime ginkluotų pajėgų visur pasaulyje labai tolimose vietose, o Venesuela nėra labai toli, ir žmonės kenčia, jie žūva“.

D.Trumpo grasinimai svarstyti karinės jėgos panaudojimą Venesueloje vadinami „beprotybė“, sakė penktadienį šios Pietų Amerikos šalies gynybos ministras Vladimiras Padrino.

„Tai beprotybės aktas, išskirtinio ekstremizmo aktas“, – pareiškė per valstybinę televiziją generolas V.Padrino, kuris vadovauja Venesuelos ginkluotosioms pajėgoms. „Jungtines Valstijas valdo ekstremistinis elitas, ir aš tikrai nežinau, kas vyksta, kas darosi pasaulyje“, – pažymėjo V.Padrino.

„Aš, būdamas karys, kartu su FANB (Venesuelos ginkluotosiomis pajėgomis) ir kartu su liaudimi, aš esu tikras, kad mes visi būsime pirmosiose mūsų brangiosios Venesuelos interesų ir suverenumo gynėjų gretose“, – pabrėžė jis.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s