Skandalas su R.Sikorskiu: reakcija į reakciją

Prieš kelias dienas Lietuvą bei Lenkiją sudrebino skandalas kai buvęs Lenkijos užsienio reikalų ministras Radoslavas Sikorskis norėjo „paauklėti lietuvius, kad negalvotų, jog ši**ti ant Lenkijos nieko nekainuos“.

Lietuva sureagavo į jį labai ramiai, galima pasakyti net pasyviai. Porą žodžių pasakė prezidentė D. Grybauskaitė, truputį daugiau komentarų visuomenė išgirdo nuo buvusio tarybinio komjaunuolio o dabar Lietuvos užsienio reikalų ministro L. Linkevičiaus. Ir tiek! Nebuvo  jokių diplomatinių notų, specialių pareiškimų, Seimo rezoliucijų ar kažko panašaus. Matyt Lietuvos valdantysis elitas labiau siekia išsaugoti šiek tiek patenkinamus santykius su galima sąjungininke (ar tikrai sąjungininke?) negu savo veidą ir orumą. Turbūt Lietuvos aukščiausi valdininkai vadovausi taisykle kad geriau silpna taika negu stiprus karas? Bijodami gauti karą (aišku diplomatinį) jie verčiau gaus pažeminimą? Tai gavę pažeminimą jie gali gauti ir karą nes visą laiką nesižeminsi.

Nepaisant to kad į šį skandalą sureagavo tiek Lenkijos prezidentūra, tiek energetikos ministras Andrzej Sebastian (bet ne užsienio reikalų ministerija – jau matyt nuo R. Sikorskio laikų niekas nepasikeitė), Lenkijos žiniasklaida tikrai nesikuklina. Laikraštis tvp.info savo straipsnyje priekaištauja Lietuvai už silpną aukščiausių pareigūnų reakciją į R. Sikorskio pasisakymus ir tiesiai kaltina Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę neveiklumu, siedamas tai su jos galimais ryšiais su Rusija.

„Turint omeny Dalios Grybauskaitės elgesį per NATO viršūnių susitikimą Varšuvoje arba tai kad ji nedalyvavo Atlanto tarybos susitikime (JAV prezidento D. Trumpo apsilankymo Lenkijoje metu š.m. liepos mėnesį), taip pat jos nedidelį aktyvumą prieš „Nord Stream 2“ ir Astravo AE statybas Lietuvos pasienyje galima pasakyti kad tokia prielaida yra pagrįsta“. – rašo tvp.info.

Ką gi suteikę pirmenybę pažeminimui vietoj karo Lietuvos politinio elito atstovai pažeminimą ir gauna. Ar pakaks jėgų karui? Arba teks visą laiką Lietuvai žemintis prieš Lenkiją?

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s