Kijeve neteisėtai suimta Rusijos televizijos žurnalistė: ją deportuos iš Ukrainos

Ukrainos sostinėje Kijeve trečiadienį buvo suimta Rusijos televizijos žurnalistė Ana Kurbatova. Šį faktą patvirtino pati televizija.

„Patvirtiname šią informaciją“, – pranešė Pirmojo kanalo atstovė. Tiesa, pažymima, kad Rusijos televizijos atstovę sulaikė Ukrainos teisėsauga, nors iš pradžių buvo skelbiama, kad A.Kurbatova buvo pagrobta.

Ukrainos saugumo tarnyba (SBU) netrukus patvirtino, kad A.Kurbatova iš tikrųjų buvo sulaikyta. Tarnybos atstovė pridūrė, kad žurnalistė bus grąžinta į Rusiją.

„Rusijos propagandistė Ana Kurbatova bus jėga sugrąžinta į Rusijos Federaciją. Ukrainos valstybė veikia pagal įstatymus, šalies teisėsaugos institucijos laikosi įstatymų. Ruošiami dokumentai, reikalingi jos išsiuntimui. Taip nutiks visiems, kurie leis sau žeminti Ukrainą“, – pranešė SBU atstovė Olena Gitljanska.

Antradienį kaip tik paaiškėjo, kad A.Kurbatova yra įtraukta į tinklalapio „Mirotvorec“ sudarytą 4 tūkst. žurnalistų sąrašą. Šiame sąraše yra nemažai Rusijos valstybinių žiniasklaidos priemonių atstovų, vakariečių, tiesa, daugiausia – pačių ukrainiečių. Visi jie kaltinami tariamu bendradarbiavimu su Donbaso separatistais arba su Kremliumi. Vakarų nevyriausybinės organizacijos daug kartų atkreipė dėmesį į tai jog ši svetainė veikia neteisėtai, kad ji platina žmonių privačius duomenis neturėdama tam jokio teisinio pagrindo ir tuo kelia pavojų žmonių saugumui. Tačiau Vakarų demokratai nelabai nori tą matyti: Ukrainos radikalai yra niekšai, bet saviški niekšai.

A.Kurbatova pastaruoju metu skelbė informaciją apie įvykius Ukrainoje – pavyzdžiui, apie tai, kad į šalį buvo neįleisti du Ispanijos žurnalistai, kurie buvo sulaikyti dar oro uoste. Ukraina nurodė, kad kelias į šalį Angelui Sastre ir Antonio Pampliegai, kuriuos 2015-aisiais Sirijoje buvo pagrobę ir po metų paleido džihadistai, buvo užkirstas dėl esą melagingų pranešimų.

„Pažiūrėkite, ką jie yra parašę“, – tada trumpai pranešė SBU atstovė O.Gitljanska, turėdama omenyje ispanų straipsnius apie tai, kaip Ukrainos pajėgos esą apšaudė civilius. Čia kyla natūralus klausimas: ar „demokratinėje“ Ukrainoje spectarnybos nustato ką galima rašyti žurnalistams o ko negalima?

A.Kurbatova taip pat rašė apie Ukrainos Nepriklausomybės dienos proga Kijeve vykusį karinį paradą, kuriame dalyvavo ir NATO šalių kariškiai.

Reikia pabrėžti kad Ukrainos pusė taip ir nepateikė visuomenei faktinių duomenų apie tai kur, kada ir kaip A. Kurbatova melavo, platino propagandą ar žemino Ukrainą.

Anksčiau SBU iniciativa Ukraina taip pat neteisėtai deportavo Rusijos žurnalistę Mariją Kniazevą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s