Seimo pirmininkas ir keli deputatai apsilankė ties Krymo siena

Ukrainoje viešintys Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir parlamentarai Gediminas Kirkilas bei Juozas Olekas penktadienį apsilankė ties siena tarp Ukrainos ir Krymo pusiasalio, kuris dabar priklauso Rusijai.

Lietuvos delegacija lankėsi Čongaro kontrolės punkte ir, lydima apsaugos, priartėjo maždaug 100 metrų atstumu nuo Rusijos pasieniečių.

„Užkariauta svetima tauta, tai yra okupacija, ir tai nėra Ukrainos problema, tai yra karas prieš Ukrainą“, – žurnalistams pasakė Lietuvos Seimo pirmininkas.

Anot Lietuvos diplomatų, tai pirmas tokio rango Europos Sąjungos politiko apsilankymas ties Krymo siena.

V.Pranckietis, G. Kirkilas ir J. Olekas Čongaro kontrolės punkte susitiko su Krymo totorių parlamento vadovu Refatu Čubarovu. Seimo pirmininkas pasakė, kad Vakarai turėtų aktyviau siekti sugrąžinti Krymą Ukrainai.

„Minsko susitarimai net neliečia Krymo klausimo, todėl turime galvoti, kad ateityje derybose atsirastų žodis „Krymas“, – sakė V.Pranckietis, turėdamas omenyje Baltarusijos sostinėje pasirašytas paliaubas, dėl kurių susitarė Rusijos, Ukrainos, Prancūzijos ir Vokietijos vadovai.

Krymas įėjo į Rusijos sudėtį 2014 metais referendumo rezultatu po Ukrainoje įvykusio valstybės perversmo kai nepaisant ES valstybių (Lenkijos, Prancūzijos ir Vokietijos) užsienio reikalų ministrų garantijų, neteisėtai, pažeidus Ukrainos Konstituciją buvo nuverstas prezidentas Viktoras Janukovyčius.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s