Stokholme nubaustas vyras valgęs bekoną prieš musulmones

Švedijoje nubaustas vietinis gyventojas kuris prieš tris moteris su hidžabais valgė bekoną. Vyras pripažintas kaltu dėl užgaulingo elgesio.

Incidentas įvyko 2015-ais metais šalies sostinės priemiestyje. Anot teismo nutarimo 53-ejų metų vyras kelionės traukiniu metu demonstratyviai valgė bekoną prieš tris moteris musulmones su hidžabais ir prisikabino prie jų. Joms persisėdus į kitas vietas jis tyčia sekė paskui jas. Teismo posėdžio metu vyras pareiškė kad nuėjo paskui moteriškes kad atsiprašyti jų jeigu jos įsižeidė. Teigiama kad incidentas tęsėsi vos kelias minutes.

Tuo tarpu teismo nuomone kaltinamasis ne šiaip valgė bekoną, bet pakelė bekoną arti prie moterų veidų ir „reikalavo, kad jos irgi paragautų šio maisto“. Savo veiksmus jis lydėjo žodžiais „nekenčiu musulmonų“.

Iš teismo sprendimo: „Vyras pakelė bekoną prie moterų veidų ir reikalavo, kad ir jos paragautų jį, o po to tebekramtė kiaulieną prieš jas. Kaip matoma iš stebėjimo kamerų vaizdo įrašų traukinyje buvo daug laisvų vietų. Tačiau nepaisant to vyras nuėjo paskui moteris, o joms pabandžius išeiti toliau demonstratyviai valgė bekoną“.

Dokumente sakoma, kad Stokholmo teismas mano kad tokiu elgesiu kaltinamasis bandė užgauti ieškoves dėl jų etninės kilmės ir išpažįstamos religijos.

Už musulmonių religinių jausmų įžeidimą teismas pripažino vyru kaltu ir paskyrė jam 9000 Švedijos kronų (apie 940 eurų) baudą. Taip pat jam buvo priteista sumokėti po 5000 Švedijos kronų (apie 525 eurų) nematerialinės žalos kompensacijos kiekvienai iš trijų ieškovių.

Praėjus vieneriems metams po šio incidento tas pats vyras vienoje Stokholmo metro stočių esą viešai pasakė: „Aš nekenčiu musulmonų“ ir „Velnio arabas“. Dėl šio incidento jis taip pat buvo apkaltintas dėl tautinės nesantaikos kurstymo tačiau neturint pakankamai įrodymų buvo išteisintas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s