Agresoriaus nėra: ESBO nepatvirtina kad Donbase yra Rusijos kariuomenė

Beveik visi aukščiausi Lietuvos valdininkai visokeriopai bando įtikinti mus kad Donbase esą yra Rusijos reguliarioji kariuomenė. Tą patį mes girdime ir nuo Ukrainos vadovų. Tai nenuostabu, kadangi jiems reikia kelti informacinį triukšmą aplink „agresorę Rusiją“ (ukrainietiškas variantas sakinio „rusai puola“). Tačiau jokių įrodymų niekas nepateikia.

O štai tie žmonės kurie profesionaliai užsiima monitoringu sako kad Rusijos reguliariosios kariuomenės Ukrainoje nėra.

Štai speciali Europos Saugumo ir Bendradarbiavimo Organizacijos (ESBO) monitoringo misija negali patvirtinti kad Donbase yra Rusijos kariuomenė.

„Kai manęs klausia ar yra Donbase Rusijos kariuomenė aš remiantis mūsų stebėtojų duomenimis sakau kad šios kariuomenės ten nėra. Mes matome tam tikrus požymius – kurą, ginkluotę, karo amuniciją, iš kažkur gi visa tai atsirado. Be to regione yra užsienio kariai“. – penktadienį per spaudos konferenciją Kijeve pasakė ESBO generalinis sekretorius Lamberto Zannier. Jis pridėjo kad šitie kariai neneigia savo noru atvykę į Ukrainą iš kitų šalių .

„Šitie kovotojai sako neturį oficialių sąsajų su Rusijos Federacija. Yra taip pat žmonių kurie valdo šiuolaikinę karinę techniką“. – pažymėjo ESBO vadovas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s