Baltarusijos URM: lietuvių parlamentarams vizos neišduotos, todėl kad jų vizitas neturi nieko bendro su diplomatija

Šešiems Lietuvos Seimo nariams, ketinusiems vykti į opozicijos renginį Minske, diplomatinės vizos nebuvo išduotos, nes jų vizitas neturėjo „nieko bendro su diplomatija“, teigia Baltarusijos Užsienio reikalų ministerija (URM).

Į Minską Jungtinės piliečių partijos pirmininko Anatolijaus Lebedko kvietimu savaitgalį planavo vykti konservatoriai Laurynas Kačšiūnas, Rasa Juknevičienė, Audronius Ažubalis, narystę Liberalų sąjūdyje sustabdęs Gintaras Steponavičius, „valstietis“ Egidijus Vareikis bei socialdemokratė Rimantė Šalaševičiūtė.

„Faktas yra tai, kad Baltarusijos ambasada negalėjo išduoti lietuvių parlamentarams, tarp jų – ir ponui Kaščiūnui – prašomų diplomatinių vizų, kadangi jų vizito tikslas neturėjo nieko bendro su diplomatija“, – teigiama Baltarusijos URM atstovo spaudai Dmitrijaus Mirončiko atsakyme valstybinei naujienų agentūrai „Belta“, kuris skelbiamas ministerijos tinklalapyje.

URM atstovas taip pat pažymi, kad parlamentarai turi galimybę vykti į Baltarusijos sostinę ir galėtų pasinaudoti beviziu režimu, jei vyktų per Minsko oro uosto pasienio kontrolės punktą.

„Niekas netrukdo parlamentarams pasinaudoti įvesta vienašale bevizio įvažiavimo į mūsų šalį tvarka Lietuvos, ir dar keliasdešimties šalių piliečiams su civiliniu pasu penkių dienų terminui, per Nacionalinį Baltarusijos sostinės oro uostą. Jei, žinoma, parlamentaras Kaščiūnas nebijo“, – pridūrė D.Mirončikas.

Verčiant šiuos Baltarusijos URM žodžius iš diplomatinės kalbos į paprastą tai reiškia: „Nereikia kištis į mūsų vidaus reikalus“.

Anksčiau buvo pranešama jog Minske opozicijos renginyje pirmadienį ketinę dalyvauti šeši Lietuvos parlamentarai negavo vizų. Į Baltarusijos opozicijos organizuojamą konferenciją Minske Lietuvos parlamentarai planavo vykti sekmadienį. Diskusijos pagrindine tema turėjo būti kitą savaitę prasidesiančios bendros Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos „Zapad 2017“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s