Cirkas Ukrainoje: M. Saakašvilis kirto valstybės sieną, vyksta į Lvovą

Lietuvos konservatorių draugas, Gruzijos eksprezidentas ir buvęs Ukrainos Odesos srities gubernatorius Michailas Saakašvilis kirto Lenkijos ir Ukrainos sieną per Šeginių pasienio kontrolės punktą (PKP).

Šiandien ryte Ukrainos politinės partijos „Ruch novych sil“ („Naujų jėgų kelias“) lyderis, buvęs Odesos srities gubernatorius M.Saakašvilis su žmona, sūnumi, Europos parlamento viceprezidentu Jaceku Saryusz– Wolskiu bei grupe Ukrainos politikų ir liaudies deputatų iš Lenkijos miesto Žešuvo atvyko prie Lenkijos ir Ukrainos sienos Krakoveco perėjos. Kartu su juo autobusu keliavo ir opozicinės partijos Ukrainoje „Batkivščyna“ lyderė Julija Tymošenko bei keli jos frakcijos parlamente nariai. Autobuse buvo ir frakcijoms nepriklausantys deputatai Dmitrijus Dobrodomovas bei Viktoras Čiumakas ir partijos „Spravedlyvist“ („Teisingumas“) vadovas Valentynas Nalyvaičenka. J.Tymošenko žurnalistams pareiškė, kad į Žešuvą sekmadienį atvyko Ukrainos liaudies deputatų grupė ne tik palaikyti M.Saakašvilio, o ir apginti demokratijos vertybes ir neleisti Ukrainoje įsigalėti diktatūrai.

Ta proga „Batkivščyna“ lyderė paragino „visus susivienyti“ ir kurti Ukrainoje laisvą ir demokratinę visuomenę. M.Saakašvilis tvirtina neplanuojąs versti Ukrainos prezidento sekmadienį.

„Neturiu planų ką nors versti, – sakė jis Gruzijos televizijos kanalui „Rustavi-2“. – Mano planai – atvažiuoti ir ginti savo teises teisme be ekscesų“.

Anksčiau sekmadienį M.Saakašvilis, komentuodamas apie Ukrainos valdžios reakciją į jo planus, sakė, kad P.Porošenko jo bijo.

„Porošenko galvoja – jei aš atvažiuosiu į Ukrainą, jis bus nuverstas, kalbėjo jis. – Matyt, jo nuomonė apie mane perdėta. Nežinau, kas jam tai įkalė į galvą. Ševardnadzė (M. Saakašvilio nuverstas buvęs Gruzijos prezidentas – red.) taip manęs nebijojo, kaip jis. Negaliu to paaiškinti. Tačiau, kadangi tiek žmonių atėjo manęs palaikyti, matyt, dėl to bijoma“. Paklaustas, ar nebijąs, kad atvykęs į Ukrainą bus išduotas Gruzijai, M.Saakašvilis atsakė, tokį variantą atmetąs, bet esąs pasirengęs bet kuriam scenarijui. Jei P.Porošenka būtų to norėjęs, galėjęs išduoti jį anksčiau.

Ukrainos pilietybės šalies prezidento įsaku liepą netekęs M.Saakašvilis iš pradžių planavo į Ukrainą atvykti traukiniu, tačiau sekmadienį traukinys „InterCity“, kuriuo jis bandė įvažiuoti į Ukrainą, buvo sustabdytas Lenkijos Peremyšlio mieste. Dėl vienintelio žmogaus ES valstybės teritorijoje buvo sustabdytas traukinis! Beje tame traukinyje buvo pamatyta ir Ukrainos prezidento žmona Marina Porošenko važiavusi kaip įprasta keleivė. Sutapimas?

Kaip bebūtų traukinio keleiviams buvo paskelbta kad traukinys nebeišvažiuos iš stoties savo maršrutu, o keleiviai į Ukrainą bus nuvežti autobusais.

Ukrainos traukinys „Intercity“ kursuoja maršrutu Peremyšlis– Lvovas-Kijevas. Dokumentai tikrinami traukinyje. Jis priklauso Ukrainos geležinkeliams.

Paskiau M. Saakašvilis su šalininkais vargais negaliais į Ukrainą įvažiavo autobusu.

„Lenkijos pareigūnai mus ramiai praleido, tačiau perspėjo, jog gali kilti problemų Ukrainoje. Civilizuotai su mumis pasielgė“, – televizijos „Newsone“ eteryje sekmadienį vakare sakė M.Saakašvilis. Pasak jo, pervažiavęs Lenkijos Medykos pasienio kontrolės punktą autobusas buvo priverstas sustoti prieš Šeginių pasienio kontrolės punktą.

„Prieš mus stovi specialiųjų pajėgų kariai su sovietine ekipiruote, su skydais. Duotas įsakymas, pasienio kontrolės punktas visiškai uždarytas visiems, mūsų neketina artyn prisileisti“, – kalbėjo politikas. Vėliau pranešta, jog M.Saaakšvilio sąjungininkams pavyko įveikti pasieniečių ir policininkų organizuotą blokadą, pralaužti apsupimą bei palydėti politiką į šalies gilumą.

Apie tai „Newsone“ televizijai pranešė Ukrainos parlamento deputatas Jurijus Derevianko. Jo žodžiais, M.Saaakšvilio sąjungininkų minia įveikė blokadą, aplink M.Saaakšvilį ir jį lydinčius Ukrainos politikus bei visuomenės veikėjus suformavo tankų žiedą žmonių ir „įvedė“ juos į Ukrainos teritoriją, o „jėgos struktūros“ atsitraukė.

Tai, jog ši blokada prie Šeginių pasienio kontrolės punkto įveikta, patvirtino Ukrainos pasienio apsaugos tarnybos viršininko pavaduotojas Olegas Slobodianas.

„Minia įveikė Šeginių punktą. Prasidėjo muštynės…. Dabar sunku net ir prognozuoti, kokios bus šio įvykio pasekmės“, – pranešė O.Slobodianas.

Saakašvilio šalininkai tiesiog įnešė jį į Ukrainą ant rankų. Atitinkamą vaizdo įrašą savo Facebook paskyroje patalpino įvykių liudininkas Andrei Dubčak. Ukrainos žiniasklaida praneša kad jis nepraėjo jokios kontrolės, nebuvo atlikti jokie įstatymo numatyti formalumai kertant Ukrainos valstybės sieną! Teisiniu požiūriu tai yra neteisėtas Ukrainos valstybės sienos kirtimas. Ši veika turi būti įvertinta pagal Ukrainos įstatymus (jeigu miniai jie galioja).

Anksčiau Ukrainos pasienio kontrolės punktas buvo uždarytas dėl to kad Ukrainos Saugumo tarnybos (SBU) duomenimis Šeginių PKP esą užminuotas.

Įvažiavęs į Ukrainą M.Saakašvilis pranešė, jog vyksta į Lvovo miestą Ukrainos vakaruose.

„Šiandien mes susirinksime Lvove, turbūt, artimiausiame mieste ir nuspręsime“, – „Newsone“ eteryje kalbėjo jis, atsakydamas į klausimą, ar ketina vykti į sostinę Kijevą.

Anksčiau M.Saakašvilis pareiškė, kad „į Ukrainą jis neįleidžiamas Ukrainos prezidento Petro Porošenkos asmeniniu įsakymu“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s