Prieglobsčio negavęs tadžikas laikinai apgyvendintas Pabradėje ir bus išsiųstas iš Lietuvos

Vilniaus miesto apylinkės teismas ketvirtadienį patenkino Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) prašymą ir Tadžikistano pilietį Ališerą Toševą leido apgyvendinti Užsieniečių registracijos centre. Migracijos departamentas nusprendė nesuteikti prieglobsčio praėjusią savaitę Vilniaus oro uoste dėl grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui sulaikytam A.Toševui. Užsienietis iki teismo buvo laikomas prieglobsčio prašytojų apgyvendinimo patalpose, esančiose oro uosto pasienio kontrolės punkte. Pagal galiojančią tvarką, tokiam asmeniui apgyvendinti reikalingas teismo sprendimas. Užsieniečių registracijos centras Pabradėje – vienintelis Lietuvoje centras, kuriame teismo sprendimu laikinai apgyvendinami neteisėtai esantys ir neteisėtai atvykę į Lietuvą užsieniečiai.

„Jis bus pristatytas į Užsieniečių registracijos centrą. Bus apribotas jo judėjimas“, – žiniasklaidai pasakė VSAT atstovas Giedrius Mišutis. Pasieniečiai dabar pradės rinkti dokumentus, kurie reikalingi šio užsieniečio išsiuntimo iš Lietuvos procedūrai. Vyras turės būti grąžintas į Tadžikistaną nes jis neturėjo jokių kelionės dokumentų.

Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė yra sakiusi, kad A.Toševo prašymas dėl prieglobsčio buvo visiškai nepagrįstas. Buvo tikrinta įvairių šaltinių informacija, buvo įvertinta visuma.

Rugpjūčio 31 dieną priešpiet iš Švedijos atskridusiu lėktuvu atgabentas deportuotas Tadžikistano pilietis. Jį sulaikius, užsienietis pasiprašė prieglobsčio Lietuvoje. 1978 metais gimęs A.Toševas į specialiųjų tarnybų akiratį pateko, nes labai aktyviai ėmė reikštis internete – įvairiuose tinkluose skatino smurtą, skleidė islamistinę propagandą, reiškė pritarimą terorizmui. Be to, po šių metų balandžio pradžioje Stokholme įvykdyto teroro akto specialiosios tarnybos dar labiau susidomėjo A.Toševu. Paaiškėjo, kad po minėto išpuolio sulaikytas Uzbekistano pilietis Rakhmatas Akilovas pažįstamas ir nuolat bendravo su A.Toševu.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s