Rolandas Paksas Europarlamente gynė „Nord Stream 2“ projektą

Europarlamentaras, buvęs „Tvarkos ir teisingumo“ pirmininkas Rolandas Paksas per diskusiją Europos Parlamente paragino politikus susilaikyti nuo kritikos planams išplėsti dujotiekį „Nord Stream“ tarp Rusijos ir Vokietijos ir ieškoti naudos projekte, dėl kurio nerimą reiškia kai kurių antirusiškai nusiteikusių ES valstybių, tame tarpe ir Lietuvos, vyriausybė.

Ketvirtadienį Strasbūre vykusiuose debatuose R.Paksas paragino „atsisakyti menką pridėtinę vertę kuriančio politikavimo“ ir žvelgti į „Nord Stream 2“ vadinamą projektą „kaip į naudingą, kaip ekonominį, ieškodami ne politinių dividendų, bet ekonominės naudos“.

„Nord Stream“ neatsirado nei vakar, nei užvakar. Akivaizdu, kad pastatyti Didžiąją kinų sieną Europoje, uždaryti oro erdvę ar tinklais aptverti povandenines teritorijas neišeis“, – Strasbūre sakė R.Paksas. Jis buvo vienintelis diskusijoje, pasisakęs už projekto naudą. Politikas kalbėjo jo atstovaujamos euroskeptiškos Laisvės ir tiesioginės demokratijos Europos frakcijos vardu.

R.Pakso teigimu, politizuojama energetika didina išteklių kainas.

„Dėl politikų nesugebėjimo susitarti ir ieškoti sąlyčio taškų visuomenė visuomet bus priversta mokėti brangiau už dujas, elektrą ar naftos produktus“, – teigė „tvarkietis“.

Kai kurie Europos Parlamento nariai diskusijos metu tvirtino, kad Rusijos „Gazprom“ ir dar kelių Europos kompanijų vystomas dujotiekis padidintų Europos priklausomybę nuo rusiškų dujų, suduotų smūgį Ukrainai kaip tranzito valstybei ir kenktų aplinkai. Tokios pozicijos laikosi ir Lietuvos vyriausybė.

Už klimato politiką ir energetiką atsakingas Europos Komisijos narys Miguelis Arias Canete sakė, kad „Nord Stream 2“ neatitinka Europos Sąjungos (ES) energetikos politikos tikslų. Projekto rėmėjai teigia, kad jis leis Europoje atpiginti dujas.

Anksčiau JAV priėmė naujas sankcijas Rusijos atžvilgiu dėl jos ketinimų pastatyti dujotiekį „Nord Stream 2“ be pasaulio žandaro pritarimo. Pastaruoju metu prisidengdamos „energetinio saugumo sumetimais“ JAV siekia sustiprinti sankcijas Rusijai tam kad jų dėka atkovoti bent dalį ES energetinių išteklių rinkos iš Rusijos kompanijų. Tam aktyviai priešinasi ES, kieno energetinės kompanijos yra investavusios daug pinigų į bendrus su Rusija projektus. Antra priežastis yra ta kad JAV šiomis aplinkybėmis siekia primesti ES savo energetinius išteklius vietoj rusiškų ir tuo sustiprinti savo įtaką bendrijai.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s