Protesto akcija prie prezidentūros: D.Grybauskaitės ir R.Šimašiaus įsakymas – bet kokiomis priemonėmis “iškrapštyti“ badautojus iš Daukanto aikštės

Nuo rugpjūčio 21-os dienos prie prezidentūros pastato Vilniuje vyksta protesto akcija prieš korupciją Lietuvos teisėsaugos sistemoje. Oficiali valdžia jokio dėmesio į ją neatkreipia, bent jau vaidina.

Tačiau tampa akivaizdu, kad Vilniaus miesto savivaldybė nusprendė “iškrapštyti“ badautojus iš Daukanto aikštės. Dar galiojant senam akcijos leidimui išrašytas kitas įsakymas, naikinantis pirmąjį, bet neįteiktas akcijos organizatoriams. Naujo įsakymo esmė – naktimis palapinės turi būti nuardytos, o dienomis gali stovėti. Priedo pasirinkta taktika – išvarginti akcijos dalyvius naktiniais policijos vizitais, keliant įmigusius žmones iš guolių ir išrašant jiems baudas už “naujosios tvarkos“ pažeidimą.

Naujai iškeptas įsakymas pasirašytinai įteiktas tik rugsėjo 15 d. po 10 val. ryto, o naktį į tą rytą jau buvo išrašyta 70 eurų bauda už jo pažeidimą. Tiek Prezidentūros apsaugos darbuotojai, tiek policija elgiasi mandagiai ir su badautojais ir kol kas stengiasi į konfliktus nesivelti.

Nepaisant žmonių turimos konstitucinės teisės, Vilniaus savivaldybė nusprendė, kad protestuotojai prie Prezidentūros galės ten likti iki rugsėjo 21-os ir tik dienos metu. Po to jiems nurodyta pašalinti palapines.

„Kad būtų tinkamai užtikrinta viešoji tvarka, nuspręsta atitinkamai pakeisti įsakymą, kuris galiojo iki šiandienos: bado akcijos dalyviai akciją galės tęsti savaitę, nuo 8 iki 22 val., o pasibaigus nurodytam laikotarpiui, išmontuoti ir pašalinti palapines, stendus ir kitą su akcija susijusią įrangą, priemones, – informavo Vilniaus miesto savivaldybės laikinasis Saugaus miesto departamento direktorius Julius Morkūnas. – Manome, kad savivaldybės nustatytu terminu ir laiku mitingo dalyviai pasinaudos jiems suteikta konstitucine teise.“ Pasak jo, priimant sprendimą atsižvelgta į tai, kad protestas vyksta reprezentacinėje miesto vietoje, kurioje kasdien lankosi daug miesto svečių ir vilniečių. Be to, akcija vyksta jau tris savaites.

Savivaldybės atstovo teigimu, į protestą nesusirenka tiek dalyvių, kiek buvo deklaruota, prašant leidimo.

„Nors nakties metu jų lieka vos keletas, palapinių įsirengiama kur kas daugiau, nesilaikant išduotų sąlygų“, – sakė J.Morkūnas.

Vienas iš protesto – bado akcijos organizatorių D.Šulcas mano, jog toks savivaldybės elgesys – provokacija.

Nepriklausomybės Akto signataras Zigmas Vaišvila jam antrina ir kviečia Prezidentę sudaryti darbo grupę iš Prezidentūros kanceliarijos priimamojo ir akcijos organizatorių bei dalyvių. Ši darbo grupė galėtų priimti piliečių nusiskundimus dėl teisėtvarkos pažeidimų, dėl ko ir susirinko protestuotojai. Taip esą teisėtvarkos pareigūnams galėtų būti parodytas pavyzdys, kad į piliečių skundus reikia reaguoti, ir atstatytas žmonių pasitikėjimas savo valstybe.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s