Vokietija tiria neteisėtus JAV veiksmus siunčiant ginklus Sirijos sukilėliams per Ramstein oro bazę

Vokietijos žiniasklaida praneša, kad Vokietijos Kaiserslautern miesto prokuratūra tiria JAV kariškių per Ramstein oro bazę Vokietijoje nuo 2013 metų vykdytą ginklų tiekimą Sirijos sukilėliams, pažeidžiant Vokietijos įstatymus. Tokiems ginklų tiekimams būtinas Vokietijos Vyriausybės sutikimas. Vokietijos ekonomikos ministerija patvirtino nedavusi tokio sutikimo JAV kariškiams ir nieko nežinojusi apie tokius ginklų tiekimus.

JAV Karinių Oro Pajėgų 86-os divizijos, dislokuotos Ramsteino bazėje, atstovas spaudai patvirtino, kad prokuratūros užklausa persiųsta Pentagono atstovui spaudai.

Tyrimui medžiaga gauta iš laikraščio „Organized Crime and Corruption Reporting Project and the Balkan Investigative Reporting Network“. Žurnalistinis tyrimas remiasi surinkta medžiaga iš internetinės erdvės, medžiaga, gauta iš JAV kariškių, interviu ir oficialiais dokumentais, įskaitant ir 2015 metų ir 2016 metų Jungtinių Tautų Organizacijos ginklų eksporto ataskaitomis.

Tyrimo metu nustatyta, kad JAV kariškiai buvo sudarę sutartis dėl tarybinio (sovietinio) laikotarpio ginklų įsigijimo centrinėje ir rytų Europoje, kuriuos gabendavo į Siriją per Rumunijos ir Bulgarijos jūros uostus, Ramstein oro bazę.

Vokietijos Vyriausybė buvo išdavusi JAV kariškiams licenciją ginklų tranzitui per Vokietiją į JAV karines bazes Vokietijoje, Rumunijoje ir Turkijoje, tačiau ne į Siriją. Kaiserslautern prokuroras Udo Gehring patvairino, kad šis tyrimas nėra  lengvas.

2016 metais šie ginklų tiekimo maršrutai buvo pakeisti, nes tekdavo ilgai laukti Vokietijos Vyriausybės sutikimo, o ginklų tiekimo paklausa ir poreikiai labai padidėjo. Tai patvirtinančius Pentagono elektroninius laiškus pavyko gauti iš įsilaužėlių į elektroninius paštus.

Turkija, Sirija ir kitos valstybės daug kartų priekaištavo JAV dėl to kad jos netiesiogiai finansuoja ir kitais būdais remia antivalstybinius formavimus kurie yra gludžiai susiję su ISIS. Be to yra nesusipratymai ką laikyti “ginkluota opozicija“ o ką “teroristinėmis grupuotemis“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s