Nino Burdžanadzė: „Saakašvilis – JAV projekto dalis“

„Buvęs Gruzijos prezidentas bei Odesos srities gubernatorius yra JAV Centrinės Žvalgybos Valdybos kontroliuojamo projekto grandis“, – papasakojo interviu Rusijos „Nezavisimaja gazeta“ („Nepriklausomas laikraštis“) buvusi Gruzijos parlamento pirmininkė, 2007-2008-aisiais laikinai ėjusi šalies prezidento pareigas, politinės partijos „Demokratinis judėjimas – vieningoji Gruzija“ lyderė Nino Burdžanadzė.

„Projekto tikslas – sukelti Rusijai rimtas problemas ruošiantis 2018-tų metų pasaulio futbolo čempionatui, kuris yra labai svarbus Rusijai. Daug veikėjų nori atimti iš Rusijos galimybę surengti pasaulio futbolo čempionatą ir padaryti įtaką prezidento rinkimams. O tam reikia sukelti Rusijai rimtas problemas Ukrainoje, Moldovoje, gal ir Gruzijoje. Ir Saakašvilis – puikus variantas tokiam planui atlikti. Aš nežinau ką jis gali padaryti konkrečiai, bet žmonėms kurie koordinuoja Saakašvilio veiklą nusispjauti į Ukrainą ir jie padarys viską kad sukurti kuo daugiau ir kuo rimtesnių problemų Rusijai. Jie turi savo tikslus kurių ir siekia“. – paskelbė Burdžanadzė.

„Dabartinis Ukrainos prezidentas padarė lemtingą klaidą kai atėmė Ukrainos pilietybę iš Mihailo Saakašvilio, todėl kad dabar visi tai laiko politiniu persekiojimu, nes taip ir yra. Porošenko visada žinojo kad M. Saakašvilis yra ieškomas Gruzijoje, bet savo laiku ignoravo šiuos teisėtus Gruzijos reikalavimus, pristatęs Saakašvilį ir kitus su juo atvykusius žmones (tame tarpe ir Aivarą Abramavičių – red.)  kaip „pasaulio demokratijos žvaigždes“. O kai jis ėmė jam trukdyti ir kelti problemas atėmė iš jo Ukrainos pilietybę. Aš manau, kad kažkas galėjo pakišti Porošenko taip kaip savo laiku pakišo Saakašvilį tam tikros JAV įtakos grupės, patariusios jam pradėti karą Pietų Osetijoje. Pavyzdžiui, senatoriaus Džono Makeino komanda. Galbūt kažkas panašaus įvyko ir Ukrainoje – Porošenko nusivylė JAV spectarnybos, todėl joms reikėjo imtis kokių nors priemonių, sukurti galvos skausmą tiek Ukrainai, tiek Rusijai. Tai kas įvyko Lenkijos ir Ukrainos pasienyje vienareikšmiškai rodo kad valstybės valdžios Ukrainoje nėra. Kaip Saakašvilis kalbėjosi su Ukrainos pasienio tarnybos generolu, kaip jis su šalininkais pažeidė valstybės sieną o dabar važinėja po Ukrainą lyg nieko ir nebuvo, o valstybė tuo metu sako kad nėra pagrindo juos suimti sako apie Ukrainos valdžios neprincipingumą. Pats gi Saakašvilis puikiai supranta kad jam reikia eiti iki galo. Jis pasiekė tai kad jį rodo per daugelio šalių televizijos kanalus. Tai didina jo populiarumą, o jis be abejo toliau dirbs prieš Rusiją“. – pareiškė N. Burdžanadzė.

Klabėdama apie Gruzijos bandymus susigrąžinti buvusį prezidentą ji pareiškė: „Nieko nebuvo padaryta laiku kad sugrąžinti Saakašvilį į Gruziją. Aš žinau apie tas baudžiamąsias bylas kurios buvo iškeltos Saakašvliui ir matau kaip atliekamas ikiteisminis tyrimas. Aš sakiau Ivanišviliui (dabartinis Gruzijos prezidentas – red.) kad jeigu jie iš tikrųjų nori nubausti Saakašvilį už padarytus nusikaltimus tai reikia inicijuoti ikiteisminį tyrimą dėl 2008-tų metų jo sukelto karo, kai Saakašvilis įtraukė Gruziją į aiškiai pralaimėtą karą, dėl ko mūsų valstybė neteko teritorijų. Taip pat reikia iškelti bylas dėl 2011-tų metų gegužės 26-tos įvykius kai jis įsakė sutriuškinti mūsų taikią demonstraciją, buvo aukos, dėl kankinimų kalėjimuose, dėl jo sukurtos sistemos kurioje buvo naikinamos demokratijos vertybės, dėl politinės korupcijos. Bet bylos jam buvo iškeltos dėl kelių švarkų ir palto pirkimo, dėl vainikų kuriuos jis nutarė įsigyti Lenkijos prezidento L. Kačinskio laidotuvėms. Švaistyti biudžetinius pinigus yra blogai bet pažvelgus į dabartinius kaltinimus susidaro įspūdis kad tai yra grynai politinis persekiojimas. Dėl to ir ekstradicijos reikalavimai yra farsas“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s