S. Skvernelis stebisi V. P. Andriukaičio pozicija dėl Astravo elektrinės

Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis stebisi Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio pozicija dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) ir teigia, kad eurokomisaras savo pasisakymais negina Lietuvos interesų.

„Tenka nusistebėti, nes tiek Vyriausybės, tiek Seimo pozicija šiuo klausimu yra labai aiški“, – antradienį LRT radijui sakė premjeras.

„Tokie pasisakymai tikrai nėra Lietuvos interesų gynimas šiuo atveju“, – pridūrė Vyriausybės vadovas (buvusiam policininkui būtų verta žinoti kad eurokomisaras turi ginti visos ES, o ne jos atskiros dalies, interesus ir neturi teisės suteikti pirmenybės jį delegavusiai šaliai).

Jis kalbėjo apie rugsėjį V. P. Andriukaičio interviu „Ekspress nedelia“ išsakytus teiginius, jog baltarusiai yra labiau už visus kitus susirūpinę statomos atominės elektrinės saugumu, nes savo kailiu patyrė Černobylio katastrofos padarinius. Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas eurokomisaras taip pat teigė, jog Lietuvos pareigūnai painioja ekonomiką su politika, kai sprendžia dėl elektros iš Astravo elektrinės embargo.

S.Skvernelis pabrėžė, jog Lietuva daro daug, kad jos poziciją dėl Astravo AE išgirstų tiek kaimyninės šalys, tiek Briuselis.

„Reikėtų prieš kalbant įsigilinti ir kalbant labai aiškiai suvokti, koks yra interesas, bendras mūsų šalies interesas“, – sakė ministras pirmininkas. Po V. P. Andriukaičio pasisakymų „Ekspress nedelia“ opozicinių konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis kreipėsi į premjerą su populistine iniciatyvą, ragindamas inicijuoti eurokomisaro atšaukimo procedūrą. Ministras pirmininkas savo ruožtu pabrėžė, kad yra aiškios procedūros, kada Europos Komisijos nario įgaliojimai gali nutrūkti. V. P. Andriukaitis yra valdančiosios socialdemokratų partijos garbės pirmininkas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s