Signataras ir buvęs Seimo narys padavė VSD ir AOTD vadovų į teismą

Rugsėjo 19 d. 10.30 val. Lietuvos Seimo konferencijų salėje įvyko Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataro Zigmo Vaišvilos bei buvusio Lietuvos Seimo nario Audriaus Nako spaudos konferencija „Kas manipuliuoja valstybės specialiųjų tarnybų vardu“.

Anksčiau tą pačią dieną pranešėjai kreipėisi į teismą privataus kaltinimo tvarka dėl baudžiamosios bylos iškėlimo LR Valstybės saugumo departamento vadovui Dariui Jauniškiui ir buvusiam Antrojo operatyvinių tarnybų departamento prie LR Krašto apsaugos ministerijos vadovui Alvydui Šiupariui dėl šmeižto.

2016 m. kovo 30 d. spaudos konferencijoje Seime D. Jauniškis ir A. Šiuparis paskelbė jų vadovaujamų valstybės institucijų vardu pasirašytą 2015 m. „Grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimą“. Jame, pagal neįslaptintą, tačiau Zigmui Vaišvilai ir Audriui Nakui atsisakomą teikti informaciją, paskelbė, kad Z. Vaišvila ir A. Nakas yra grėsmės Lietuvos nacionaliniam saugumui.

Press-konferencijos metu Z. Vaišvila uždavė daug įdomių klausimų, pavyzdžiui: „Kodėl VSD valstybės išdavikui (t.y. Audriui Nakui – red.) neatėmė teisės dirbti su slaptais dokumentais? O kai jis kreipiasi į šias dvi tarnybas „Nu, vyrai, pateikit“, o jie „Ne, atsisakom“. Nu, čia nebėra apie ką šnekėti“.

Signataras viešai paskelbė: „Šiandien mes kreipėmės į Vilniaus miesto apylinkės teismą dėl šmeižto. Tai yra baudžiamoji atsakomybė. Šmeižto kurį šitie du veikėjai (VSD ir AOTD direktoriai) pasakė mūsų atžvilgiu… Mes paklausėme (VSD ir AOTD – red.), kas mums inkriminuojama. Atsakymas buvo vienas – „Rusijos žiniasklaida jus dažnai cituoja“. Bet Lietuvos prezidentę Rusijos žiniasklaida cituoja daug-daug daugiau ir dažniau negu mane, Audrių Naką, Rolandą Paulauską i.t.t. Mes – mažiukai. Susitikimo metu Darius Jauniškis patvirtino kad paskleidė melą valstybės grėsmių ataskaitoje, prisipažino, kad tai ne taip“.

„Raštu mes paprašėme tų institucijų mums pateikti viešą neįslaptintą informaciją, tačiau mums buvo atsisakyta“. – pasakė Z. Vaišvila.

Paskiau jis rėžė ir kitus argumentus: „Štai šiemet pateikta (2016-tų metų – red.) VSD ir AOTD ataskaita ir nei mūsų, nei dešimties interneto svetainių joje nebėra, nors mūsų nuomonė visais klausimais yra tą pati. Kad kitokia nuomonė yra draudžiama, kad bijoma jos. Niekas nepasikeitė. Melo kojos trumpos“.

Daugelio Lietuvos institucijų darbuotojus ir net vadovus jis pavadino „sraigteliais“. Metė ponas Vaišvila kaltinimus ir Lietuvos prezidentei.

„Kaip ir Putino valdomoje Rusijoje taip ir Lietuvoje valdomojoje dievaži kieno statytinės Dalios Grybauskaitės padaryta taip kad valdžia nori daryti be jokios savo atsakomybės taip kaip nori. Tačiau klausimas keliauja į teismą“. – pabrėžė jis.

Tuo tarpu Audrius Nakas atkreipė dėmesį į žiniasklaidos vaidmenį visuomenei ir įvertino Lietuvos žiniasklaidos lygį: „Visa ta, pasakysiu tiesiai šviesiai vykdoma Lietuvos teritorijos valdytojų jau tai minimum ketvertą metų ypatingai nuo 2013-tų metų pabaigos kai Vilniuje vyko … tas renginys kur atvažiavo Ukrainos prezidentas ir buvo siekiama kad ji pasirašytų tam tikrus dokumentus. o jisai nepasirašė ir prasidėjo visi įvykiai Ukrainoje, kraujas ir taip toliau… Per tą laiką Lietuvoje iki šios dienos tęsiasi baisi melo, dezinformacijos, tiesiog neįtikėtinas srautas. Jeigu anksčiau ankstesniais laikais visada pasitaikydavo tai vienas, tai kitas melas, tai viena, tai kita dezinformacija, tai jeigu jūs dabar įsijungtumėte … valstybinį transliuotoją LRT ir pažiūrėtumėte jų laidas „Panorama“ ar panašias, ten praktiškai eina vien dezinformacija, melas, iškraipymai. Tiesiog visas srautas“.

„Viskas tuo nesibaigs, tai bus graži kažko pradžia“. – pažadėjo buvęs Seimo narys.

Spaudos konferencijos įrašą galima žiūrėti čia:

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s