Ukrainos teismas išteisino „Antimaidano“ aktyvistus „Gegužės 2-osios“ byloje

Odesos srities Iličevsko miesto teismas priėmė išteisinamąjį nuosprendį „Antimaidano“ aktyvistų atžvilgiu „Gegužės 2-osios byloje“ praneša Ukrainos žiniasklaida.

„Nėra ne vieno įrodymo kuris patvirtintų kaltinimą. Kaltinimo pusė ne nesistengė įrodyti kaltinamųjų kaltės,“ – sako teismo nuosprendyje.

Teismas taip pat atkreipė dėmesį į ikiteisminio tyrimo šališkumą ir į tai jog procesiniams veiksmams darė įtaką tų įvykių dalyviai. Tyrimo metu nebuvo nustatytas ginklas iš kurio buvo nužudyti mirusieji, nebuvo apklausti futbolo sirgalių grupuočių nariai (taip vadinami „Ultras“ – nacionalistinių pažiūrų jaunuoliai), teisėsaugos pareigūnai.

Teismo pirmininkas išreiškė nuomonę kad kaltinamųjų, tame tarpe Rusijos piliečio Eugenijaus Mefedovo, ilgalaikis suėmimas rodo kad Ukrainos valdžia naudodamasi teisėsauga nori sulaužti jų valią.

Teismo pirmininko sprendimų visi penki kaltinamieji buvo paleisti į laisvę. Tačiau du iš jų buvo suimti tiesiog teismo salėje dėl kaltinimų kitais, irgi politiškai motyvuotais, nusikaltimais.

Tačiau su tokiu teismo sprendimu nesutiko Ukrainos nacionalistinių ekstremistinių grupuočių nariai (Ukrainoje jie vadinami „aktyvistais“). Šie „aktyvistai“ užpuolė policijos pareigūnus saugančius teismo pastatą. Po kelių incidentų apie 20 policininkų kreipėsi pagalbos į medicinos įstaigas tačiau niekas iš jų suimtas nebuvo.

Išteisinti žmonės ir jų šeimų nariai buvo evakuoti iš teismo pastato su policijos pareigūnų apsauga ir saugumo sumetimais išvežti su policijos specialiaisiais automobiliais. Tą patį vakarą vienam iš išteisintų žmonių buvo pramušta galva, jis buvo paguldytas į ligoninę. Tačiau policija vėl gi nieko nesuėmė.

„Tai yra turbūt vienintelis atvejis šiuometinėje Ukrainoje kai nepaisant didžiulio spaudimo tiek iš radikalų, tiek iš valdžios pusės teismas priėmė iš tikrųjų teisingą nuosprendį“. – pasakė išteisintųjų advokatas Valentinas Rybinas.

Tuo tarpu Ukrainos Aukščiausios Rados deputatas, politinės partijos „Opozicinis blokas“ frakcijos narys Nikolai Skorik savo Facebook paskyroje parašė: „Prieš porą dienų aš parašiau, kad pas mus nėra teismo. Aiškėja kad yra. Fantastika. Iš teisėjų pusės tai yra tikras pilietinės drąsos aktas“.

Kruvinas konfliktas tarp „Maidano“ (valstybės perversmo šalininkai) ir „Antimaidano“ (žmonės kurie nepripažino prezidento V. Janukovičiaus neteisėto nuvertimo) aktyvistų įvyko 2014-tų metų gegužės 2-rą dieną. Oficialiais duomenimis jo metu žuvo 48 žmonės, daugiau kaip 250 nukentėjo. Kalti žmonės iki šiol vaikšto laisvėje o politiškai motyvuota Ukrainos teisėsauga ir toliau persekioja nekaltus žmones kurie išdrįso turėti kitokius negu dabartinė Ukrainos valdžia įsitikinimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s