D. Grybauskaitė: po socialdemokratų sprendimo įeiname į nestabilumo etapą

Socialdemokratų sprendimas trauktis iš valdančiosios koalicijos valstybei gresia nestabilumu, sako prezidentė Dalia Grybauskaitė.

„Po socialdemokratų sprendimo įeiname į politinio nestabilumo etapą“, – šeštadienį socialdemokratų sprendimą komentavo valstybės vadovė. Pasak prezidentės, Sauliaus Skvernelio vadovaujamas Ministrų kabinetas turės dirbti mažumos sąlygomis.

„Tikėtina, mažumos Vyriausybė bus palaikoma neformalios, margos ir ganėtinai nepastovios daugumos. Laukia rimtas atsakomybės egzaminas – ne tik tiems, kurie liks valdžioje, bet ir opozicijai“, – sakė D.Grybauskaitė.

“Lietuvos socialdemokratų partijos” (LSDP) taryba šeštadienį nusprendė trauktis iš valdančiosios koalicijos su “Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga” (LVŽS). Už tokį žingsnį balsavo 140 LSDP tarybos narių, prieš buvo 46. Balsavime dalyvavo 187 iš 235 tarybos narių. Socialdemokratų partija pastaruosius keletą mėnesių vykdė savo skyrių apklausą. 44 iš 60-ies jos skyrių siūlė trauktis iš valdančiosios koalicijos su „valstiečiais“. Persiderėti dėl koalicijos sutarties ragino aštuoni skyriai, septyni buvo už darbą koalicijoje, vienas nepareiškė nuomonės.

„Valstiečių ir žaliųjų sąjunga“ Seime turi 56 atstovus iš 141, socialdemokratai – 17. Opozicinei „Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščioniams demokratams“ priklauso 31 parlamentaras, „Liberalų sąjūdžio“ frakcijai – 14, „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos– Krikščioniškų šeimų sąjungos“ frakcijai – aštuoni, „Tvarkos ir teisingumo“ – septyni Seimo nariai. Dar penki parlamentarai nėra jokios frakcijos nariai.

Santykiai tarp socdemų ir prezidentės visada budavo labai sudėtingi. Anksčiau ir pati D. Grybauskaitė sulaukdavo saocialdemokratų priekaištų dėl jos nekompetitingumo eiti užimamas pareigas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s