Linas Linkevičius tarp narystės partijoje ir ministro kėdės pasirinko šiltą vietą vyriausybėje

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius šeštadienį pranešė norintis likti užsienio reikalų ministru ir paliksiantis socialdemokratų partiją, nusprendusią pasitraukti iš valdančiosios koalicijos su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Pirmadienį pateiksiu pareiškimą trauktis iš partijos. (…) Jeigu mane palaikys prezidentė, premjeras, toliau dirbsiu tą darbą, kuris reikalauja pastangų, nuoseklumo ir, tiesą sakant, kokybės“, – pasakė ministras. Anot jo, partijos sprendimas trauktis iš valdančiosios koalicijos yra „nesavalaikis, nelogiškas ir neatsakingas“.

„Jis yra pagrįstas emocijomis, partijos vadovybė numetė atsakomybę skyriams. Ant šitos bangos sprendimas ir buvo priimtas, nors jis šiuo metu valstybei yra žalingas“, – teigė L.Linkevičius.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė tvirtina nematanti priežasčių, kodėl reikėtų keisti užsienio reikalų ministrą.

„Ministras L.Linkevičius – profesionalus diplomatas ir patyręs ministras. Jo keitimui priežasčių nematau“, – sakė D.Grybauskaitė.

 L.Linkevičius užsienio reikalų ministru dirba nuo 2012 metų. 1993–1996 bei 2000–2004 metais jis ėjo krašto apsaugos ministro pareigas. Socialdemokratas yra dirbęs užsienio reikalų ministro patarėju, Lietuvos ambasadoriumi NATO ir Baltarusijoje. Politinę veiklą jis pradėjo 1983 metais ir iki 1989 metų dirbo Tarybų Sąjungos komjaunimo organizacijose, 1990–1992 metais buvo nepriklausomos Lietuvos komunistų partijos Centro komiteto atsakingasis darbuotojas. Šiai partijai pakeitus pavadinimą ir tapus Lietuvos demokratine darbo partija, L.Linkevičius liko jos nariu. Vėliau ši partija susijungė su socialdemokratais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s