S.Skvernelis apie G.Palucko pasisakymus dėl Astravo AE: panašu į Kremliaus ruporą

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad vieši Socialdemokratų partijos lyderio Gintauto Palucko pasisakymai apie neveiksmingas Lietuvos pastangas boikotuoti elektros pirkimą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės (AE) jam primena Kremliaus ruporą.

„Pasakyti, transliuoti tai, kas yra prieš Lietuvos poziciją, ką pavyko pagaliau įrodyti Europos Sąjungoje, Europos valstybių sostinėse, kad tai (Astravo AE – red.) yra mūsų saugumo, mūsų išlikimo klausimas, dabar pasakyti, kad tai visiškai nesvarbu, tai panašu į Kremliaus ruporą“, – ketvirtadienį paprašytas įvertinti G.Palucko išsakytą poziciją Žinių radijui teigė S.Skvernelis.

Socialdemokratų lyderis trečiadienį savo feisbuko paskyroje parašė: „Yra daugybė politinių priežasčių, dėl kurių galima nepirkti elektros energijos iš būsimos Astravo elektrinės, bet nė viena jų nesusijusi su elektrinės statybos ar veiklos saugumu. Va taip tiesiog. Ir nereikia žmonių kvailinti. Tai tas pats, kas autostrados asfaltą pienu laistyti ir visiems aiškinti, jog darai tai tam, kad žolė neaugtų.“

Paklaustas, ką dėl Astravo AE siūlo jo partija ir jos pirmininkas, A.Paluckas pripažino, jog Socialdemokratų partija pozicijos šiuo klausimu kol kas apskritai neturi.

„Geras klausimas. Pasitarsim ir suformuosim poziciją, nes partija tokios šiuo klausimu niekad ir neturėjo“, – feisbuke atsakė G.Paluckas.

„Nesinori tikėti, kad ateityje iš pirmininko pasigirstų pozicija, kad galbūt ir Ukraina Rusiją užpuolė, Krymo aneksijos nebuvo, tiesiog istorinį teisingumą Rusija atkūrė ir demokratinis referendumas buvo“, – ketvirtadienį teigė premjeras, o G.Paluckas vėl atsakė „Facebook“ paskyroje.

„Emocionalių premjero pareiškimų niekaip nevertinu. Priešų gamyba yra neperspektyvus užsiėmimas. Tačiau suprantu, kad mano pasisakymas apie elektros pirkimą iš Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės sukėlė nemenką susidomėjimą. Priimu kritiką dėl neaiškiai išreikštos minties ir norėčiau ją patikslinti“, – rašė socdemų lyderis.

„Pirma, Astravo AE yra nesaugi ir niekas dėl to nesiginčija. Tai yra grėsmė Lietuvos nacionaliniam saugumui. Antra, akivaizdu, jog politinis Lietuvos sprendimas nepirkti elektros energijos iš Astravo AE mažina pagamintos elektros energijos patrauklumą ir didina jos kainą. Deja, tai nesprendžia AE nesaugumo klausimo“, – pridūrė jis.

S.Skvernelis šią savaitę nusistebėjo ir kito socialdemokrato, Europos Komisijos nario Vytenio Povilo Andriukaičio pozicija dėl Astravo AE ir teigė, kad eurokomisaras savo pasisakymais negina Lietuvos interesų.

Rugsėjį V.P.Andriukaitis interviu „Ekspress nedelia“ teigė, jog baltarusiai yra labiau už visus kitus susirūpinę statomos atominės elektrinės saugumu, nes savo kailiu patyrė Černobylio katastrofos padarinius. Už sveikatą ir maisto saugą atsakingas komisaras taip pat teigė, jog Lietuvos pareigūnai painioja ekonomiką su politika, kai sprendžia dėl elektros iš Astravo elektrinės embargo.

Vyriausybė praėjusią savaitę pritarė planui, kaip blokuoti Astravo AE gaminamos elektros importą ir taip apsunkinti jos statybos projektą. Lietuvos valdžia ketina riboti elektros pralaidumus su Baltarusija bei ją apmokestinti. Taip pat siūloma uždrausti Kruonio hidroakumuliacinei elektrinei teikti paslaugas Baltarusijai.

Nelabai suprantama kodėl kalbant apie Baltarusijoje statomą AE buvęs policininkas priminė Rusiją ir Kremlių, prie ko čia jie. Bet kitą vertus matyti kad jis šiek tiek išaugo kaip politikas ir suvokė vieną efektyvią taisyklę: bet kurioje nesuprantamoje situacijoje kaltink Rusiją.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s