Vokietijos Parlamento rinkimai: užtikrinta A. Merkel pergalė

Šiandien Vokietijoje įvyko parlamento rinkimai. Rinkėjų apklausos rodo, kad valdantieji krikščionys demokratai, kurių vadovė dabartinė kanclerė Angela Merkel, laimėjo federalinius rinkimus į Bundestagą, o iš viso į Bundenstagą patenka šešios partijos.

Rinkimų apylinkės užsidarė 18 val. vietos (19 val. Lietuvos) laiku. Netrukus po to buvo paskelbti rinkėjų apklausų duomenys. Jie rodo, kad A.Merkel vadovaujamos konservatyvios pakraipos Krikščionių demokratų sąjungos („CDU“) bei bavariškosios Krikščionių socialinės sąjungos („CSU“) blokas gavo 32,5 proc. rinkėjų balsų ir užėmė pirmąją vietą. A.Merkel pareiškė pasirengusi formuoti vyriausybę, tačiau prisipažino, jog tikėtasi kiek geresnio rezultato – 33,3 proc. balsų.

Buvusio Europos Parlamento pirmininko Martino Schulzo vedami socialdemokratai surinko 20 proc. rinkėjų balsų, mažiau negu jiems buvo prognozuota. Tai yra blogiausias rezultatas šios partijos istorijoje.

Kaip ir buvo prognozuota, trečioje vietoje liko pirmą kartą į rinkimus patekusi vadinama dešiniąja prieš imigrantus nusiteikusi partija „Alternatyva Vokietijai“ („AfD“). Ši politinė jėga sulaukė 13,5 proc. rinkėjų paramos. 5 proc. slenkstį patekimui į Vokietijos parlamento žemutinius rūmus taip pat įveikė „Laisvoji demokratų partija“ („FDP“) (10,5 proc.), „žalieji“ (9,5 proc.), „kairieji“ (9,0 proc.).

 „AfD“ patekimą į parlamentą A.Merkel pavadino iššūkiu ir pabrėžė, jog „CDU“ ir „CSU“ blokas atviras diskusijoms su kitomis partijomis dėl koalicijos sudarymo. Savo ruožtu vienas „AfD“ lyderių Alexanderas Gaulandas pasiūlė naujajai šalies vyriausybei „rengtis šilčiau“, nes ji bus „medžiojama“.

„Federalinė vyriausybė, tokia, kokia ji visada atrodo, turėtų rengtis šilčiau. Mes ją medžiosime. Mes grąžinsime mums mūsų šalį ir tautą“, – po balsavusių rinkėjų apklausų rezultatų paskelbimo sakė A.Gaulandas ir pridūrė, jog šiandien yra „didi diena „AfD“ partijai“.

Rinkėjų aktyvumas buvo pakankamai aukštas: iš viso rinkimuose balsavo daugiau nei per praėjusius rinkimus – apie 75 proc. žmonių.

Pagal Vokietijos įstatymus rinkimus laimėjusios politinės partijos lyderis turi būti paskirtas ministru pirmininku ir kartu su koalicijos partneriais (neturint kvalifikuotos daugumos) suformuoti vyriausybę. Nepaisant demokratijos valdžios keitimo principo Vokietijos valdove jau ketvirtą kartą iš eilės taps Angela Merkel.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s