Liberalios Vokietijos partijos vadovas ragina susitaikyti su Krymo prisijungimu prie Rusijos

Liberalios Vokietijos laisvųjų demokratų partijos (FDP), sekmadienį vykusiuose rinkimuose surinkusios 10,7 proc. balsų ir sugrįšiančios į šalies parlamentą, pirmininkas pakartojo savo poziciją, kad susitaikymas su Krymo prisijungimo prie Rusijos faktu yra būdas pagerinti santykius su Maskva.

Partijos, kuri į parlamentą sugrįš po ketverių metų pertraukos, vadovas Christianas Lindneris pirmadienį pareiškė, kad dėl Krymo prisijungimo nieko neįmanoma padaryti, „todėl turime rasti būdą, kaip tvarkytis su šia situacija, kad ateityje galėtume rasti ilgalaikį sprendimą“.

Per Vokietijos parlamento rinkimų kampaniją šis 38-erių metų politikas savo netradicinėmis politikos nuostatomis vertė nerimauti šalies politikos veteranus. Prieš kelias savaites Ch. Lindneris sakė, kad geri santykiai su Maskva yra itin svarbūs Europos saugumui ir klestėjimui ir kad norint tai pasiekti Krymo prisijungimą reikia laikyti „nuolatiniu laikinu susitarimu“.

Manoma, kad Ch. Lindnerio vadovaujama partija netrukus turėtų pradėti derybas dėl koalicijos formavimo su kanclerės Angelos Merkel vadovaujamais krikščioniais demokratais (CDU) ir žaliaisiais. Trišalis aljansas, dėl oficialių partijų spalvų pramintas Jamaikos koalicija, Vokietijoje nacionaliniu lygmeniu dar nebuvo išbandytas. Kai kurios šių partijų nuostatos, pavyzdžiui, jų pozicijos Rusijos, pabėgėlių ir euro zonos politikos klausimais atrodo nesuderinamos.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s