Dalia Grybauskaitė apdovanojo 43 žydų gelbėtojus

Lietuvos valstybės vadovė Dalia Grybauskaitė šiandien įteikė valstybės apdovanojimus 43 lietuviams, per Antrąjį pasaulinį karą gelbėjusiems žydus.

Dauguma jų jau mirę, todėl apdovanojimų ceremonijoje dalyvavo žydų gelbėtojų giminaičiai.

„Toks buvo jų apsisprendimas – priimti pasmerktųjų ir atstumtųjų likimą. Tarytum savo rankomis užsisiūti Dovydo žvaigždę. Kiekviena tų istorijų – vertingiausias žmogiškumo liudijimas, kurio mums reikia kaip atramos ir šių dienų gyvenime. Tai ir atsakymas į amžiną klausimą, ką gali paprastas beginklis žmogus“, – pranešime sakė šalies vadovė. Žydų gelbėtojams ji įteikė Žūvančiųjų gelbėtojų kryžius.

Izraelio Holokausto atminimo centras „Yad Vashem“ Pasaulio tautų teisuoliais yra paskelbęs 896 lietuvius, kurie Antrojo Pasaulinio karo metais rizikavo savo sveikata ir gyvybe gelbėdami žydus. Per Vokietijos okupaciją 1941-1944 metais naciai ir jų vietiniai kolaborantei-lietuviai nužudė apie 195 tūkst. Lietuvos žydų. Karo pabaigos sulaukė vos 5-10 proc. Lietuvos žydų.

Holokausto Lietuvoje temą savo knygoje „Mūsiškiai“ plačiai išnagrinėjo Rūta Vanagaitė. Už tokią drąsą ji yra aršiai kritikuojama tėvynėje, o portalas Delfi net sau leido ją atvirai įžeisti ir pavadinti „trole“.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s