Rumunija kritikuoja Ukrainą už naują diskriminacinį kalbos įstatymą

Rumunijos prezidentas Klausas Iohannisas pareiškė atšaukiantis ateinantį mėnesį turėjusį įvykti vizitą Ukrainoje. Toks žingsnis – oficiali Rumunijos valstybės reakcija į nesenai Ukrainoje priimtas švietimo įstatymo pataisas. Jo nuomone šis teisės aktas „drastiškai varžo“ etninių mažumų teisę mokytis gimtąja kalba.

„Kai aš sužinojau apie tai, aš iš karto nutariau atšaukti savo planuojamą vizitą į Ukrainą, o taip pat panaikinau sprendimą organizuoti susitikimą su Ukrainos parlamento (Aukščiausios Rados – red.) pirmininku, kuris buvo suplanuotas rugsėjo pabaigoje. Tokiu būdu mes norime nusiųsti Ukrainai labai stiprų signalą“, – cituoja Rumunijos prezidentą šalies žinių agentūra Agerpres.

„Vizitas, dėl kurio mes su prezidentu Porošenko susitarėme per kelis derybų raundus, paskutinis iš kurių įvyko per NATO susitikimą Briuselyje. Aš buvau nemaloniai nustebintas dėl to, kad Ukrainos valdžia nepasitariusi šiuo klausimu su savo partneriais priėmė tokį diskriminuojantį įstatymą. Mūsų nuomone toks Ukrainos žingsnis prieštarauja abipusiams geriems ketinimams“. – pasakė K. Iohannisas.

Rumunijos lyderis pabrėžė kad asmeniškai informavo savo ukrainiečių kolegą apie priimtą sprendimą atšaukti vizitą į šią šalį. Jis taip pat išreiškė viltį kad gyvenantys Ukrainoje rumunai vis tik turės galimybę mokytis gimtąja kalba.

Už tą patį sprendimą Ukrainą itin griežtai sukritikavo ir Vengrija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s