Vengrija patarė Ukrainai užmiršti apie europines perspektyvas

Vengrijos vadovybė nusprendė blokuoti bet kurias Ukrainos iniciatyvas tarptautinėse organizacijose ir visus Europos Sąjungos sprendimus, susijusius su tolimesne ES ir Kijevo sanglauda. Tokį sprendimą Budapeštas priėmė reaguodamas į Ukrainos valdžios priimtas švietimo įstatymo pataisas faktiškai draudžiančias dėstymą mokyklose gimtąja tautinių mažumų kalba.

Vengrijos užsienio reikalų ministras Peteris Szijjarto antradienį oficialiai paskelbė, kad šis Ukrainos sprendimas yra „gėdingas“. Oficialiame šalies URM pranešime teigiama, kad Ukraina „gali pamiršti ir apie Europos integraciją“.

„Vengrija blokuos bet kokias tarptautinių organizacijų, o ypač ES, iniciatyvas, palankias Ukrainai“, – pareiškė P.Szijjarto.

„Galime garantuoti, kad tai skaudžiai smogs Ukrainos ateičiai“, – ukrainiečių laikraštis „Jevropeiska pravda“ citavo Vengrijos užsienio reikalų ministrą.

Šalies diplomatijos vadovas pabrėžė, kad nors Ukrainos lyderiai deklaravo savo šalies siekį būti arčiau Europos, pastarasis įstatymas yra „toli nuo Europos; juk buvo žengtas didžiulis žingsnis priešinga kryptimi“.

Naujasis Ukrainos Aukščiausios Rados priimtas ir prezidento pasirašytas įstatymas numato, kad nuo 2020-ųjų rugsėjo visose šalies mokyklose visi dalykai moksleiviams nuo 5-os klasės bus dėstomi išimtinai ukrainiečių kalba. Tautinių mažumų atstovai savo gimtųjų kalbų galės mokytis tik kaip užsienio kalbų.

Tuo tarpu Ukrainos prezidento atstovų išplatintame pranešime teigiama, kad P.Porošenko „ypač pabrėžė, jog šis įstatymas padidina valstybinės ukrainiečių kalbos vaidmenį švietimo procese“. Ukrainos valdovas ir pats įtakingiausias oligarchas bando teisintis teigdamas, kad priimtos įstatymo pataisos atitinka visas tarptautines normas.

Už tą patį sprendimą Ukrainą itin griežtai sukritikavo ir Rumunija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s