Aistros dėl kanapių: konservatoriai planuoja legalizuoti jų vartojimą?

Pasiūlymas Lietuvoje įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis įplieskė karštas diskusijas.

Siūlymams įteisinti gydymą medicininėmis kanapėmis nepritaria Seimo Sveikatos reikalų komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė, pasigendanti mokslu grįstų įrodymų dėl kanapių naudojimo medicininiams tikslams saugumo ir efektyvumo.

Šiai nuomonei priešingą nepraleido progos pateikti Vytautas Landsbergis, socialiniame tinkle pasidalijęs įrašu pavadintu „Noriu suprasti“.

„Kanapės padeda sunkiai sergančiam, sumažina kančias, ir tai esą bloga. Be to, kai kam tai atrodo juokinga. Man nejuokinga, kad jums juokinga. Ji neserga, ir tai yra gerai. Pritariu, kad ir daugiau linksmuolių nesirgtų. Bet jeigu kitas kuris serga ir galima atsargiai padėti, tai kodėl negalima padėti? Nesaprot“, – socialiniame tinkle parašė jis.

Tuo metu Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga sako neprieštaraujantis medicininių kanapių įteisinimui, tačiau pabrėžia, kad kalbama apie tokių medžiagų naudojimą pacientams, o ne pramogai.

„Jei mes kalbame apie pacientus, o ne apie parūkymą parke, ir apie pagalbą žmonėms, kurie kenčia skausmą, galėtų išvengti skausmų, būtų kvaila būti prieš“, – žurnalistams sakė A.Veryga.

„Tik nereikėtų šito supainioti su pramoginėmis kanapėmis ir šito legalizavimu. O visi būdai ir sprendiniai, kurie susiję su pagalba sergantiems žmonėms, yra tinkami, reikia ieškoti būdų (tam įteisinti), ir mes tikrai būtume nusiteikę tų kelių ieškot“, – pabrėžė ministras.

Tačiau A.Veryga sakė kol kas negalintis pasakyti, koks būtų medicininių kanapių legalizavimo procesas. Anot jo, reikia įvertinti šiuo keliu jau pasukusių šalių praktiką. Taip pat jis pažymėjo, kad narkotiniai preparatai ir dabar naudojami medicinoje, jų apskaita – itin griežta.

„Medicinoje narkotinių medžiagų yra ir jie dabar naudojami. Opiatai yra naudojami daugelį metų, bet niekas jų nepardavinėja pramogai ir naudojami žmonėms, kurie kenčia skausmą. Morfijaus vaistinėje nenusipirksite, tai labai griežtai apskaitoma, prižiūrima, ir net receptai tokioms medžiagoms yra specialūs. Šiuo atveju, manau, kažkas panašaus būtų“, – kalbėjo ministras.

Seime penktadienį nuskambėjo siūlymas pradėti diskusiją dėl medicininių kanapių įteisinimo gydant onkologinius ligonius. Konservatoriai Mykolas Majauskas ir Irena Degutienė per spaudos konferenciją pranešė, kad kreipėsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl galimybės peržiūrėti narkotinių ir psichotropinių medžiagų sąrašus dėl medicininių kanapių įteisinimo itin sunkių ligonių gydymui. Ministras sakė kreipimosi kol kas nematęs, todėl negalintis komentuoti, ar atsižvelgs į konservatorių siūlymą ir kada tai galėtų būti padaryta.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s