Susidorojimas su referendumu Katalonijoje – susidorojimas su demokratija

Šiandien Katalonijoje įvyko referendumas dėl jos atsiskyrimo nuo Ispanijos. Valstybė panaudojo visą savo represinį aparatą kad susidoroti su žmonių valia. Prieš balsavimo dalyvius buvo nukreiptos gausios policijos pajėgos. Mėgindama išvaikyti žmones, norinčius balsuoti Katalonijos nepriklausomybės referendume, uždraustame Madrido, nacionalinė policija panaudojo jėgą. Pastaraisiais duomenimis, nukentėjo jau 761 žmogus

„Jau 761 žmogui prireikė medikų pagalbos“, – pranešė Katalonijos sveikatos apsaugos departamentas.

Ispanijos centrinė vyriausybė ir teismai referendumą dėl Katalonijos nepriklausomybės yra pripažinę prieštaraujančiu Konstitucijai. Skelbiama, kad protestuotojai buvo apšaudyti guminėmis kulkomis. Trys jų esą sužeisti labai rimtai. Katalonijos nepriklausomybės siekiančiųjų lyderiai buvo pažadėję skelbti nepriklausomybę, jeigu „taip“ balsai laimės.

Ispanijos premjeras Mariano Rajoy sekmadienį pareiškė, kad šalyje triumfavo įstatymų viršenybė ir buvo užblokuotas teismų uždraustas referendumas dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės.

„Referendumo dėl Katalonijos apsisprendimo šiandien nebuvo. Įstatymų viršenybė tebegalioja visa jėga“, – vyriausybės vadovas pareiškė kreipdamasis į tautą per televiziją.

Pagal visas tarptautinės teisės aktus valdžia ir suverenumas valstybėje priklauso tautai. Per demokratines procedūras išreikšdama savo valią ji deleguoja tam tikrus žmones – politikus – vadovauti šiai valstybei. Valdžios viršenybė priklauso tautai. Ir jeigu daugumos žmonių elgesys prieštarauja įstatymams reiškia įstatymus reikia keisti. Demokratija yra visiems vienoda. O susidorojimas su žmonių valia – yra susidorojimas su demokratija.

ES ir JAV taip mėgsta samprotauti apie demokratiją, remia ją kitur. Ir šis referendumas parodys ko taip vadinami “Vakarai“ (tame tarpe ir Lietuva) verti: ar jie nuosekliai rems demokratines vertybes, ar veidmainiškai pasmerks šią žmonių valią (tylėjimas arba susirūpinimo išreiškimas vis tiek yra žmonių apsisprendimo – t.y. demokratijos – pasmerkimas).

 

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s