Griežtas E.Zingerio požiūris į Rusiją priešina Europos parlamentarus

Seimo nario konservatoriaus Emanuelio Zingerio konkuravimas su Kipro atstove rinkimuose į Europos Tarybos Parlamentinės Asamblėjos (ETPA) pirmininko pareigas suskaldė Europos parlamentarus. Lietuvį iškėlė dešiniuosius vienijanti Europos liaudies grupė, tačiau jam nepavyko užsitikrinti daugumos visoje asamblėjoje. E. Zingerio bendražygiai mano, kad tai galėjo lemti jo griežtas požiūris į Rusiją.

Su Lietuvos atstovu konkuravo Kipro deleguota Stela Kiriakidis. Europos liaudies partijos frakcijai priklausanti Kipro atstovė formaliai kandidatuoja kaip nepriklausoma kandidatė. Pirmadienį per du balsavimus asamblėjoje Strasbūre nė vienam kandidatui nepavyko užsitikrinti reikiamos daugumos. E. Zingeris abu kartus ženkliai atsiliko nuo Kipro atstovės (per pirmą balsavimą jis pralaimėjo 128 – 84, per antrą 122 – 69).

Šiandien popiet per trečią balsavimą nugalėjo Kipro atstovė surinkusi 132 delegatų balsus. Jis buvo lemiamas, nes šįkart pakako paprastos daugumos.

Anot Lietuvos delegacijos nario Kęstučio Masiulio, nors balsavimas yra slaptas, debatai frakcijoje leidžia manyti, kad E. Zingerio nepalaiko parlamentarai, siekiantys sugrąžinti Rusijos deputatus į asamblėjos veiklą. Po 2014-tų įvykių Ukrainoje ir Kryme iš Rusijos atstovų buvo atimta teisė pasisakyti ir balsuoti per ETPA posėdžius (bet nebuvo atimta prievolė daryti savo įmoką į bendrą Asamblėjos biudžetą) todėl ji nusprendė laikinai pristabdyti savo narystę šioje organizacijoje ir nustoti mokėti.

„Tos valstybės, kurios nori sugrąžinti Rusiją, remia Kipro atstovę. Už Emanuelį yra tos šalys, kurios mano, kad sugrąžinti Rusijos negalima, kol ji nepasitraukė iš užgrobtų Donbaso teritorijų. Emanuelis aiškiai pasakė, kad jei bus pirmininkas, padarys viską, kad Rusijos čia nebūtų, kol ji neįvykdė reikalavimų“, –antradienį pasakė K. Masiulis. Jo teigimu, pirmininko pareigos šiuo metu priklauso Europos liaudies partijai, todėl šios grupės oficialiai iškelto kandidato atmetimas griauna nusistovėjusias taisykles.

„Kai ateis socialistų eilė, mes irgi lyg niekur kelsime savo kandidatą. Mes nesiruošiame laikytis susitarimo, jei nepalaikys mūsų kandidato“, – sakė K. Masiulis.

Europos Tarybos Parlamentinė Asamblėjos vienija parlamentarus iš 47 valstybių. Ši institucija daugiausia rūpinasi žmogaus teisių klausimais, jos sprendimai daugiausia yra rekomendacinio pobūdžio. Asamblėjos pirmininkas Ispanijos parlamentaras Pedro Agramuntas šį mėnesį atsistatydino, kai sulaukė kritikos, kad kartu su Rusijos politikais vyko vizito į Siriją.

Reikia atkreipti dėmesį ir į tai jog Lietuvos atstovo ir senojo Mihailo Saakašvilio draugo E. Zingerio kandidatūrą rėmė ir Ukrainos delegacija, kieno pastangų (jų pačių nuomone) dėka buvęs asamblėjos vadovas ir atsistatydino.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s