Rusija: JAV tik apsimeta kovojančios prieš teroristus

Rusija antradienį apkaltino Jungtines Valstijas, kad jos Irake rengia mažiau antskrydžių prieš teroristų judėjimą „Islamo valstybė“ (ISIS) ir tokiu būdu leidžia ekstremistams patekti į Siriją bei kovoti su Rusijos remiamomis Sirijos vyriausybės pajėgomis.

Rusijos kariuomenės atstovas Igoris Konašenkovas pareiškė, kad Sirijos kariuomenė stengiasi išstumti ISIS iš Sirijos rytinės Deir az Zoro provincijos, tačiau iš Irako esą atvyksta vis daugiau kovotojų.

„JAV vadovaujama koalicija, apsimetanti, kad kovoja su ISIS, daugiausiai – Irake, visa tai mato, bet kažkodėl toliau imasi tariamai aktyvių priemonių prieš ISIS Sirijoje“, – sakė jis.

„Besitęsiantis teroristų antplūdis iš Irako kelia rimtų klausimų dėl JAV oro pajėgų ir vadinamosios „tarptautinės koalicijos“ antiteroristinių tikslų“, – pridūrė rusų generolas.

Rugsėjį, kai Sirijos pajėgos pradėjo stumti džihadistus iš Deir az Zoro, JAV vadovaujama koalicija smarkiai sumažino savo antskrydžių skaičių, sakoma I. Konašenkovo pranešime.

„Ar šis JAV vadovaujamos koalicijos pozicijos pokytis yra bandymas kuo smarkiau pakenkti Rusijos oro pajėgų remiamai Sirijos kariuomenei, siekiančiai išvaduoti Sirijos teritoriją į rytus nuo Eufrato upės?“ – klausė rusų kariškis.

Per pastarąjį mėnesį Maskva ne kartą kaltino JAV trukdant Rusijos remiamos Sirijos kariuomenės operacijoms šalies rytuose ir tiesiogiai remiant teroristus. Analogiškai tiesioginiu teroristų rėmimu JAV kaltino Irano bei Sirijos generolai, o taip pat ir Turkijos prezidentas Erdoganas.

2015-aisiais į Sirijos karą įsitraukusi Maskva remia demokratiškai išrinktą šios šalies prezidentą Basharą al Assadą ir pakeitė konflikto jėgų pusiausvyrą teisėtos vyriausybės naudai. Tuo pačiu metu JAV pažeidusios tarptautinės teisės normas įkūrė Sirijos teritorijoje savo karinę bazę ir naudodamos ja remia antivalstybines grupuotes ginklais bei kitais materialiniais ištekliais.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s