Ukrainos Asociacija su ES: einama link skyrybų

Vengrija ragina ES peržiūrėti Ukrainos Asociacijos sutartį su ES dėl Kijevo nesenai priimto švietimo įstatymo. Apie tai pasakė Vengrijos užsienio reikalų ministras Peter Sijarto per susitikimą su vengrų vietine bendruomene Ukrainos Užgorodo mieste pranėša Vengrijos žiniasklaida. Prieš tai atvykęs į Ukrainą jis kategoriškai atsisakė susitikti su Ukrainos užsienio reikalų ministru Pavlo Klimkinu nors pastarąsis siūlė savo Vengrijos kolėgai surengti susitikimą.

Jis pažymėjo jog naujau priimtas įstatymas pažeidžia Asociacijos sutarties principus kadangi atima iš tautinių mažumų teisę mokytis gimtąja kalba. Tai pablogins ir kitų Ukrainos tautinių mažumų padėtį.

„Nepriimtina kai šalia ES XXI amžiuje uždaromos mokyklos dėl mokymosi tautinių mažumų kalbomis“. – pasakė Vengrijos URM vadovas tikėdamasis tarptautinio spaudimo Kijevui.

Jis taip pat pasiūlė visų Ukrainoje gyvenančių tautinių mažumų atstovams – lenkų, rusėnų, vengrų, rusų, slovakų – suvienyti pastangas kovoje už savo teises. Jis taip pat ragina priimti šiuo klausimu bendrą Lenkijos, Rusijos, Slovakijos, Vengrijos rezoliuciją.

Tuo tarpu Ukrainos Aukščiausios Rados deputatas, „Radikalų partijos“ frakcijos  seniūnas Olegas Liaško pasiūlė įvesti sankcijas Vengrijos užsienio reikalų ministrui Peteriui Sijarto ir uždrausti jam įvažiuoti į Ukrainą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s