Vengrijoje pareikalavo Užkarpatės atsiskyrimo nuo Ukrainos

Vengrijos sostinėje įvyko visuomeninė akcija kurios metu susirinkusieji reikalavo apsisprendimo Ukrainos Užkarpatės regionui (angl. – Transcarpathia), savo facebook paskyroje pranešė Ukrainos ambasadorė Vengrijoje Liubov Nepol.

Anot diplomatės, akcijos organizatoriai pasisakė už „Užkarpatės apsisprendimą ir laisvę rusinų, lenkų, bulgarų, rumunų, armenų tautinėms mažumoms kurios gyvena Ukrainos teritorijoje“. Pasak jos mitingo organizatoriai pasisakė „prieš valdžios užgrobėjų, kurie paėmė į nelaisvę Ukrainą o kartu su ja ir brolius vengrus, barbariškumą“.

Ukrainos ambasadorė apgailestauja kad kai kurių akcijos dalyvių marškinėliuose buvo matomi užrašai „Užkarpatė priklauso Vengrijai“ ir „Apsisprendimas – visoms gyvenančioms Ukrainoje tautoms“.

Ukrainos televizijos kanalo „NewsOne“ kuris pasakojo apie šį renginį duomenimis mitingą organizavo Vengrijos politinė partija „Jobbik“ (pilnas pavadinimas – „Jobbik Magyarországért Mozgalom“ – „Už geriausią Vengriją“; laikosi konservatyvios tautiškos krikščioniškos pozicijos ir pasisako už didesnį Vengrijos savarankiškumą; užima 3-ąją vietą Vengrijos parlamente ir per pastaruosius rinkimus 2014-ais metais surinko 20,54 proc. rinkėjų balsų). Renginio metu partijos vardu pasisakė Europos Parlamento narė Kristiana Morvai, kuriai Ukrainos valdžia anksčiau uždraudė įvažiuoti į Ukrainą, ir Vengrijos Parlamento deputatas Tamaš Gaudi-Nad, apsirengęs marškiniais su užrašu „Krymas yra Rusija, o Užkarpatė yra Vengrija“.

Rugsėjo pabaigoje Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė diskriminacinio pobūdžio švietimo įstatymo pataisas, kritikuojamas Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Vengrijoje  ir kitose Europos valstybėse. Ryšium su tuo Vengrijos vadovybė nutarė blokuoti bet kurias Ukrainos iniciatyvas tarptautinėse organizacijose ir visus Europos Sąjungos sprendimus, susijusius su tolimesne ES ir Kijevo sanglauda, tol kol šis dokumentas nebus pakeistas ar išvis panaikintas. Taip pat Vengrijos užsienio reikalų ministras atsisakė susitikti su savo Ukrainos kolega.

Oficialiais duomenimis Ukrainoje gyvena apie 150 tūkst. etninių vengrų. Dauguma iš jų turi Vengrijos piliečių pasus. Budapeštas stengiasi nuosekliai ginti gyvenančių Ukrainoje etninių vengrų teises.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s