Austrijos parlamento rinkimus laimėjo konservatyvioji Liaudies partija

Sekmadienį įvykusius pirmalaikius Austrijos Nacionalinės tarybos (parlamento žemutinių rūmų) rinkimus laimėjo konservatyvioji „Liaudies partija“ arba „Tautininkų partija“ („OeVP“), pranešė Vidaus reikalų ministerija. 31-erių metų Sebastiano Kurzo vadovaujama „OeVP“, kuri nutraukusi koaliciją su socialdemokratais ir inicijavo šiuos pirmalaikius rinkimus, surinko 31,4 proc. balsų. Antra – vadinama euroskeptikų „Laisvės partija“ („FPOe“) surinko 27,4 proc. balsų. Būtent ji pernai vos ne laimėjo prezidento rinkimus, o per Europos migrantų krizę tapusi populiariausia politine jėga Austrijoje.

Dabartinio 51 metų kanclerio Christiano Kerno socialdemokratai (SPOe) liko treti su 26,7 proc. balsų. Apklausų duomenimis, griežtą požiūrį į migrantus turintis S. Kurzas linkęs formuoti aljansą su kraštutiniais dešiniaisiais.

8,75 mln. gyventojų turinčios, turtingos Europos Sąjungos narės poslinkis į dešinę pusę greičiausiai taps  nauju galvos skausmu Briuseliui, bandančiam susidoroti su Didžiosios Britanijos sprendimu trauktis iš Bendrijos ir nacionalistų populiarėjimu Vokietijoje, Vengrijoje, Lenkijoje bei kitur.

„OeVP“ ir „FPOe“ drauge jau valdė Austriją 2000-2007 metais. Beje antrąjį 2018-tų metų pusmetį, kai Briuselis sieks užbaigti „Brexit“ derybas, ES pirmininkaus Austrija.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s