Rusų opozicijos ikona Pavlenskis Prancūzijoje padegė banką

Naktį iš sekmadienio į pirmadienį Skandalingasis Rusijos opozicijos numylėtinis marginalas ir taip vadinamas “meninkas“ Piotras Pavlenskis padegė Prancūzijos nacionalinio banko pastatą ir pozavo stovėdamas bankui liepsnojant. Pranešama, kad tokiu būdu menininkas siekė „įžiebti revoliucijos ugnį visame pasaulyje“.

Rusijos opozicijos ikoną įamžinusi fotografė Capucine Henry tviteryje pasidalino nuotrauka ir rašė, kad P.Pavlenskis iškart buvo sulaikytas.

2017-ųjų gegužę Pavlenskis su šeima – žmona Oksana Šalygina ir dviem vaikais išvyko iš Rusijos ir pasiprašė politinio prieglobsčio Prancūzijoje, kurį jis neužilgai ir gavo.

Praėjusiais metais jis buvo dukart teisiamas dėl kaltinimų vandalizmu už du atliktus triukus Maskvoje ir Sankt Peterburge. Per vieną jų jis padegė Maskvoje esančios Rusijos federalinės saugumo tarnybos  būstinės duris. Šį savo poelgį jis pavadino politiniu menu.

33 metų veikėjas, labiausiai žinomas dėl 2013 metais surengto performanso Maskvos Raudonojoje aikštėje, kai prikalė vinimis prie grindinio savo sėklides. Protestuodamas prieš piliečių laisvės suvaržymus P.Pavlenskis anksčiau taip pat buvo užsisiuvęs burną, protestuodamas prieš pankroko grupės „Pussy Riot“ suėmimą. Dar jis buvo apsivyniojęs spygliuota viela ir nusipjovęs dalį ausies spenelio.

Pasimetusi pažangi europinė liberali bendruomenė kol kas neapsisprendė kokį iš dviejų variantų pasirinkti: pamišęs rusas (nes tokių nesąmonių Prancūzijoje daryti negalima) arba šiuometinis opozicinis menininkas (jis esą buvo persekiojamas Rusijoje “už nieką”).

358

Reikia prisiminti kad pernai kovo 11-ąją Vilniuje, prieš buvusius KGB rūmus, kuriuose dabar įsikūręs Lietuvos apeliacinis teismas, buvo atidengta P. Pavlenskio skulptūra „Aš – tobulas pilietis“.

158

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s