Rusija palygino JAV koalicijos antskrydžius Rakoje su Drezdeno bombardavimu per II pasaulinį karą

Jungtinių Amerikos Valstijų vadovaujama koalicija Sirijoje subombardavo Raką taip pat, kaip Antrojo pasaulinio karo buvo subombarduotas Drezdenas, bei maskavo padarytus sugriovimus skubia humanitarine pagalbos kampanija sekmadienį pareiškė Rusija. Išplatintame pareiškime Rusijos gynybos ministerija pareiškė, kad „Islamo valstybės“ faktine sostine laikytą Raką „ištiko Drezdeno 1945 metų likimas, kai anglai ir amerikiečiai per bombardavimus sulygino miestą su žeme“.

JAV remiamos ir kurdų vadovaujamos pajėgos praėjusią savaitę susigrąžino Rakos kontrolę. JAV pareigūnai, taip pat ir Amerikos prezidentas Donaldas Trumpas, gyrė šį pasiekimą ir teigė, kad „Islamo valstybės“ pabaiga jau matyti“.

„JAV administracijos oficialių atstovų bravūra pareiškimuose apie „išskirtinę pergalę“ kovoje su „Islamo valstybe“ Rakoje kelia nuostabą“, – pareiškė Rusijos ministerija. Jungtinės Valstijos perdeda strateginę Rakos perėmimo svarbą, pareiškė jos atstovas. Anot jo, Raka yra „provincijos miestas“, kuris yra gerokai mažesnis už Deir az Zorą, kuriame Rusijos remiamos Sirijos karinės pajėgos tęsia operaciją.

Rusijos ministerija taip pat apkaltino Vakarų šalis, kad jos „pumpuoja“ į Raką humanitarinę pagalbą, norėdamos užmaskuoti miesto sugriovimo mastą.

„Tėra vienintelis tikslas – panaikinti pėdsakus, likusius po barbariškų JAV aviacijos ir koalicijos bombardavimų, per kuriuos Rakos griuvėsiais buvo palaidoti tūkstančiai taikių piliečių, „išlaisvintų“ iš „Islamo valstybės“, – pareiškė rusų ministerija.

Rusijos karinių oro pajėgų bombardavimų kampanija Sirijoje tęsiasi nuo 2015 metų, kai rusai ėmėsi padėti Sirijos prezidentui Basharui al-Assadui ir pakreipė konfliktą su ISIS ir kitų organizacijų teroristais savo naudai. Kai kurias iš šių organizacijų rėmė JAV bei Saudo Arabija vadindamos jas „nuosekliąja opozicija“. Rusija dalyvauja šioje karinėje operacijoje Sirijos vadovybės pritarimu tuo tarpu JAV vadovaujama koalicija vykdo antskrydžius bei kitus karinius veiksmus pažeidžiant tarptautinę teisę.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s