Parlamento rinkimai Čekijoje: euroskeptikų bei piratų triumfas ir valdančiųjų fiasko

Preliminariais duomenimis, Čekijos parlamento rinkimuose didele persvara pirmauja milijardieriaus Andrejaus Babišo vadovaujamas judėjimas „Nepatenkintų piliečių akcija“ (ANO). Antroje vietoje yra euroskeptikų partija „Laisvė ir tiesioginė demokratija“ (SPD), trečioje – irgi Euroskeptiška dešinioji partija „ODS“.

Suskaičiavus balsus iš 73 proc. balsavimo apylinkių, čekų Donaldu Trumpu praminto A. Babišo vadovaujamas judėjimas „Nepatenkintų piliečių akcija“ surinko 30,87 proc. balsų, dešiniųjų pažiūrų „SPD“ yra antra su 11,19 proc. balsų. Euroskeptiška dešinioji partija „ODS“ yra trečioje vietoje su 10,51 proc. balsų. Nuo jos nedaug atsiliko 10,04 proc. balsų gavusi „Piratų partija“. Negalutiniais duomenimis, penktoje vietoje buvo 8,51 proc. balsų surinkę komunistai. Dabartinei koalicinei vyriausybei vadovaujantys socialdemokratai sutriuškinamai pralaimi ir lieka šešti: už juos balsavo tik 7,67 proc. rinkėjų.

Nepaisant šalies ekonomikos sėkmės, analitikai teigia, kad daugelis čekų, kurie yra smarkiai įsiskolinę arba daug dirba už mažus atlyginimus, jaučiasi esą palikti nuošalyje ir yra nusivylę tradicinėmis partijomis. Dėl vietų parlamente varžėsi iš viso aštuonios partijos ir politinės grupės.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s