Dėl korupcinio skandalo iš pareigų traukiasi Pasienio direkcijos vadovas Arnoldas Tvaronavičius

Įtarimų neskaidriais viešaisiais pirkimais sulaukusios Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Arnoldas Tvaronavičius traukiasi iš pareigų.

Įtarimų neskaidriais viešaisiais pirkimais sulaukusios Susisiekimo ministerijos Pasienio kontrolės punktų direkcijos vadovas Arnoldas Tvaronavičius traukiasi iš pareigų. Neseniai jam skirta tarnybinė nuobauda – papeikimas. Susisiekimo ministro atstovė spaudai Vytautė Šmaižytė pasakė, kad pareigūnas traukiasi savo noru. Anot jos, penktadienis yra paskutinė A. Tvaronavičiaus darbo diena.

Pats A. Tvaronavičius žiniasklaidai teigė, jog atsistatydinti nusprendė po žiniasklaidos informacijos apie galimai neskaidrų Kybartų pasienio kontrolės punkto modernizavimo konkursą.

„Po žiniasklaidos straipsnių apie vieną pirkimą atsirado trintis su steigėju ir tolimesnis darbas būtų buvęs sunkiai suvokiamas, todėl priėmiau sprendimą atsistatydinti“, – pareiškė A. Tvaronavičius. Jo teigimu, ministerija nespaudė jo palikti postą.

Pareigūnas tikino, kad modernizavimo rangovo konkursas buvo skaidrus.

„Aš manau, kad tas pirkimas buvo skaidrus – toks pats, kaip jau daug darytų pirkimų. Aš nenorėčiau plėstis į tuos klausimus“, – teigė A. Tvaronavičius.

Susisiekimo ministerija jau baigė vasarą pradėtą tarnybinį patikrinimą dėl 10 mln. eurų vertės konkurso – įtarta, kad jis galėjo būti neskaidrus. Po patikrinimo direkcijos vadovui paskirta tarnybinė nuobauda – papeikimas. Šiuo metu atliekamas visos Pasienio direkcijos veiklos auditas.

Viešųjų pirkimų tarnyba (VPT) spalio pradžioje pareiškė, kad direkcija turi nutraukti konkursą – jį Susisiekimo ministerija sustabdė dar liepos pabaigoje, paskelbusi, kad jo sąlygos galėjo būti pritaikytos konkrečiam tiekėjui. Direkcija spalį konkursą nutraukė.

Mes anksčiau rašėme, jog šio konkurso sąlygos galėjo būti parengtos taip, kad jas atitiktų tik ankstesnius konkursus laimėjusi inžinerinių sprendimų bendrovė „Fima“. Konkurso sąlygose reikalauta, kad jo dalyviai per pastaruosius penkerius metus būtų statę panašų objektą į Kybartų pasienio kontrolės punktą – šią sąlygą, esamomis žiniomis, atitinka tik firma „Fima“, pernai laimėjusi 16,04 mln. eurų Rambyno pasienio kontrolės punkto modernizavimo konkursą.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s