Vengrija užblokavo suplanuotą susitikimą „NATO – Ukraina“

Vengrija užblokavo NATO – Ukraina susitikimo sušaukimą, pranešama oficialioje Vengrijos užsienio reikalų ministerijos svetainėje.

Pasak Vengrijos užsienio reikalų ministro Peter Sijarto, Budapeštas smerkia priimtas Ukrainoje Švietimo įstatymo pataisas kurios pažeidžia gyvenančių šioje šalyje tautinių mažumų (visų pirma, vengrų) teises.

P. Sijarto pažymėjo jog Ukrainai priėmus šį įstatymą Vengrija pažadėjo naudoti visus diplomatinius įrankius, kad šis smarkiai pažeidžiantis tautinių mažumų teises aktas būtų kuo greičiau panaikintas. Jis taip pat priminė kad Ukrainos parlamento tvarkaraštyje yra įstatymų projektai dėl kalbos ir dėl pilietybės, kurie irgi gali „kelti grėsmę Užkarpatės vengrų bendruomenei“.

Vengrijos ministras pabrėžė kad apeiti Vengrijos Veto negalima kadangi susitikimui sušaukti reikia vienbalsio visų šalių narių sprendimo.

Savo ruožtu NATO pranešė kad toks susitikimas iš viso nebuvo planuojamas gruodį tačiau oficialiai Vengrijos pareiškimo nepaneigė. Akivaizdu kad Aljansas kol kas nežino ką daryti: ir Ukrainos nenori nuskriausti, nes tai duos papildomus argumentus Rusijai, ir Vengrijos pareiškimo negali paneigti nes NATO – Ukrainos susitikimas atseit iš tikro buvo suplanuotas.

Rugsėjo pabaigoje Ukrainos prezidentas Petro Porošenko pasirašė diskriminacinio pobūdžio švietimo įstatymo pataisas, kritikuojamas Lenkijoje, Rumunijoje, Rusijoje, Slovakijoje, Vengrijoje  ir kitose Europos valstybėse. Ryšium su tuo Vengrijos vadovybė nutarė blokuoti bet kurias Ukrainos iniciatyvas tarptautinėse organizacijose ir visus Europos Sąjungos sprendimus, susijusius su tolimesne ES ir Kijevo sanglauda, tol kol šis dokumentas nebus pakeistas ar išvis panaikintas. Taip pat Vengrijos užsienio reikalų ministras atsisakė susitikti su savo Ukrainos kolega. Kol kas Vengrijos vadovybė nuosekliai įvykdo savo pasižadėjimus.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s