Lietuvos teismas: sprendimas dėl Rusijoje pagamintų „Ren TV Baltic“ laidų draudimo – neteisėtas

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas šią savaitę pripažino kad prieš daugiau nei dvejus metus Lietuvos radijo ir televizijos komisijos (LRTK) priimtas sprendimas dėl draudimo Lietuvoje retransliuoti Rusijoje pagamintas „Ren TV Baltic“ laidas yra neteisėtas.

Išplėstinė teisėjų kolegija išnagrinėjo Jungtinėje Karalystėje registruotos „Baltic Media Alliance Ltd.“ skundą dėl LRTK 2015 metų sausį priimto sprendimo. Komisija tuomet nusprendė dėl išaiškintų pažeidimų uždrausti per „Ren TV Baltic“ retransliuoti ne Europos Sąjungos (ES) šalyse pagamintas laidas trims mėnesiams. Kitas laidas retransliuoti buvo galima.

Administracinis teismas konstatavo, kad komisija priimdama sprendimą padarė procedūrinį pažeidimą. Anot jo, LRTK turėjo drausti retransliacijas pagal ES registruotiems kanalams numatytą procedūrą, nes „Baltic Media Alliance Ltd.“ įsikūrusi Jungtinėje Karalystėje. Tuo metu komisija sprendimą priėmė besilaikydama taisyklių, taikomų ribojant kanalų retransliacijas iš trečiųjų šalių. Ji argumentavo taip pasielgusi, nes ribojo Rusijoje pagamintas laidas.

„Visuomenės informavimo įstatyme visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslaugų teikimo laisvės apribojimas yra siejamas ne su atskirų programų sukūrimo valstybe, o su valstybe, iš kurios visuomenės informavimo audiovizualinėmis priemonėmis paslauga yra teikiama“, – rašoma LVAT sprendime.

Jungtinėje Karalystėje registruota bendrovė kol kas neatsakė, ar planuoja bylinėtis su LRTK dėl žalos atlyginimo.

„Remiantis mūsų informacija, ieškovas, Britanijos kompanija “Baltic Media Alliance Ltd“, šiuo metu nagrinėja teismo sprendimą. Kol kas nesame informuoti apie priimtus sprendimus dėl tolesnių veiksmų“, – nurodė „Baltic Media Alliance“ atstovybė Lietuvoje.

„Baltic Media Alliance Ltd.“ yra Jungtinėje Karalystėje licenciją televizijos programoms į Lietuvą transliuoti turintis transliuotojas. Kompanija buvo apskundusi LRTK sprendimą žemesnės instancijos teismui. Tačiau Vilniaus apygardos administracinis teismas pernai skundo nenagrinėjo, argumentuodamas, kad komisijos sprendimas taikytas ne šiai bendrovei, o Lietuvoje veikiantiems retransliuotojams. Sprendimus dėl „Ren TV Baltic“ laidų ribojimo LRTK priėmė radusi pažeidimų laidoje „Paklydimo teritorija“.

Anot komisijos, vienoje jų buvo tendencingai ir šališkai skleidžiama informacija apie įvykius Ukrainoje, kurstomas karas ir neapykanta ukrainiečiams ir Ukrainos valdžiai, Ukrainos suverenumą ir vientisumą remiančioms ES ir NATO valstybėms.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Google+ photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google+ paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Keisti )

Connecting to %s